Nejste přihlášen/a.
Otázka chybí...
Napadá mě jedině: děda se asi v hrobě obrací
Každopádně: kdo vám brání se obrátit na zprávu hřbitova, zjistit, zda je zaplaceno, a případně zaplatit nebo tak nějak?
nechápu to, kdo chce, hledá způsob.
Co @jard brání počkat, až to dámy zaplatí, anebo počkat, až to dámy nezaplatí a místo si pronajmout?
ví zo někdo? Na hrob přece může nosit každý cokoliv. Překvapivě i ten, kdo není účastníkem smlouvy.
Není asi žádná povinnost se domlouvat s příbuznými, tedy asi vyjma případu, kdy tam chci sám spočinout.
do skutečných rodinných vztahu mi tady nevidíme, tak jak nám to popisuje tazatel, tak černobílé to asi nebude. Ono v popisu to za těle nepřímo vyplývá, že ten děda vlastně si to předplatil na hodně hodně let dopředu a že je to stále zaplacené a nebo alespoň donedávna bylo. Takže ten jeho strejda vlastně neměl ani co platit, protože umřel dřív, než nastala splatnost.
Takže s ohledem na to, když bych tam nechtěl spočinout, postupoval bych podle začátku mé rady výše, a naopak, když ano, no tak bych si zjistil, od kdy do kdy se to má platit a udělal bych těmi příbuznými smlouvu, když už teda nejsem schopen se s nimi domluvit ústně třeba na tom, že společně zajdeme do kanceláře.
Navíc jde asi o pár korun,
Poplatek za hrob lze chápat spíš jako blokace místa, aby se nestalo že ho přidělí dalšímu zájemci. Myslím, že to není tak zdrcující částka, děda si snad zaslouží aby mohl v klidu ležet. Já na tvém místě bych to zaplatil celé sám a včas. O macešky se můžeš hádat i tak.
To mate v genech tu blbost?
Jak poznají - kdo to zaplatil?
Chci číslo účtu a variabilní symbol a vložím to do banky anonymně
Ps: tou blbosti myslím, jak se dostat k platebním údajům, tak tam asi zavolám a řeknu že jsem ztratil fakturu a že to chci zaplatit a že chci číslo účtu a variabilní symbol
A pokud už to propadlo, tak přece si můžeš se před smlouvu na sebe, pokud to neudělali ty tvý vychytralý sestřenice. A pokud to udělali, tak zaplatili...
Prostě poslední možnost, řekni na té správě, když mám oni nezaplatí a místo bude volné, tak já si tady stoupám do fronty a chci převzít toto místo, tady máte na mě spojení, nejde to? OK tady máš pětistovku a zařiď to nazdar.
Tvl Že něco nejde, tak to mi vysvětlili už v před školním věku, že to říkají pouze debilové, a správný formulování je: všechno jde, jen ty to neumíš.
Nevím, na co se vlastně ptáte, takže odpovím jen na placení hrobového místa. Zaplaceno bývá na 10 let a pokud následně nedojde k dalšímu zaplacení, hrobové místo bez náhrady propadá správě hřbitova. Ta ho může okamžitě pronajmout někomu dalšímu.
Takže pokud nezaplatíte Vy, nebo kdokoliv jiný, o hrob definitivně přijdete.
Jediná výhoda potom bude, že se nebudete mít s příbuznými o co hádat.
Abych pravdu řekla, já nevím. Jenom musím napsat, že nic smutnějšího jsem už dlouho neslyšela. Věřím, že všichni zúčastnění patří k těm, kdo srdceryvně lkají, "proč lidé nejsou na sebe hodní?" a také "jak dnešní oba je surová, necitelná a zlá". A u každé příležitosti si přejí světový mír a nedovedou laskavě jednat ve své rodině. Je to hodně smutné!
Na toto je velice těžká odpověď. Vypadá to tak, že pokud se s těmi sestřenicemi nedomluvíte, budete bez hrobu. Ta domluva s některými lidmi je fakt hrozná. Znám případ, kdy se tři majitelé nebyli schopni domluvit ohledně starého mlýna, který zdědili a ten už 20 let chátrá. Nechápu to.
Tak se pokusím to shrnout:
1. Na správě hřbitova se nikdo neptá. Pokud není zaplaceno, vezmou peníze od kohokoliv, kdo se přihlásí. Zajděte tam, domluvte se, nechte napsat smlouvu na 10 let, zaplatte a máte vyřízeno.
2. Sestřenicím to oznamte jako holý fakt. Zaplacením a smlouvou na své jméno získáte výhodnější pozici pro vyjednávání.
Samozřejmě to neřeší situaci, kdy přijdou a začnou na hrobě kralovat dle svého, ale to už je jiná kapitola, která by se musela řešit i kdyby takto přišel kdokoliv "z ulice".
"Zaplacením a smlouvou na své jméno získáte výhodnější pozici pro vyjednávání".
Výhodnější pozici pro vyjednávání s příbuznými možná, ale hrob do výhradního vlastnictví nezíská. Hrob je součástí dědictví, takže ho po smrti majitele dědí všichni právoplatní dědici a žádnou smlouvou, ani jednostranným zaplacením se to změnit nedá. Dědici si to pak musí vyřešit mezi sebou sami.
Myslel jsem funguje dle logiky zákona. Se zdravým selským rozumem, ani s přáním a potřebami konkrétního jedince to často nemá co do činění.
Nezbývá, než držet palce. Mmch. v současné době už tedy není zaplaceno? to by mohla být cesta (ale i problém).
Prošel hrob dědickým řízením nebo nikoliv?
Máte asi smůlu. Obávám se, že aby se to dalo nějak vyřešit, bude muset být dědické řízení znovu otevřeno. Správa hřbitovů totiž může jednat jen a pouze s tím, s kým má smlouvu, v případě, že zemřel, tak s jeho dědici. Jenže pokud nikdo hrob oficiálně nezdědil, není s kým jednat, hrob po uplynutí zaplacené doby propadá a je k dispozici hřbitovní správě k novému pronájmu.
Vypadá to, že správa hřbitova stojí o hrob. Nebo už vás sestřenice předběhly? Zkuste je tím postrašit, okolo hrobů jsou spory nasnadě - kdoví proč. Nechodí se do kostela, tak je to. A také jsou nasnadě epidemie, hroby budou potřeba - bez legrace. Jedna část města si vytvořila nový hřbitov v covidovém roce. Vypadá děsně - ale jo, a vybírat si za hrobová místa bude sama městská část.
Správce hřbitova o sestřenicích nic vědět nepotřebuje. Pro něj je partner ten, s kým má sepsanou smlouvu a kolik jakých má příbuzných ho nezajímá. A protože dotyčný zemřel, stávají se oprávněnými osobami dědici. Že jsou skutečně dědici musí samozřejmě prokázat notářským zápisem. A jelikož hrob neprošel dědickým řízením, nejsou oficiálně ani žádní dědici. Hrob je tím pádem volný a správa ho může znovu komukoliv pronajmout a ti "ne-dědici" mají prostě smůlu.
Hrobové místo si děda KOUPIT nemohl. Pronajal si jej. Místo /hřbitov/ je obce a pozůstalí platí pronájem za toto místo. Platí tak úklid a údržbu hřbitova /sekání trávy/, vodu na zalévání, vyvážení starých kytic a věnců...Platí se obvykle jednou za 10 let, dopředu. Platí se obecnímu úřadu, podle velikosti hrobu. Ten vždycky majitele hrobů předem vyzve k platbě.
Pokud se dlouho neplatilo, měl OU pozůstalé připomenout. Jinak je možno hrob zrušit. Pozůstalí si odvezou pomník a desku, ostatky se vyzvednou. A místo se pronajme dalšímu zájemci.
Stačí zajít na OU, kam hřbitov spadá. Řeknou, jak velký dluh tam máte a zda doplatíte, nebo budete chtít hrob zrušit. Pokud doplatíte, jede se dál. Jinak nejsou třeba žádné nové smlouvy. Manželovi rodiče řádně platili. Teď už tam oba leží taky a platba automaticky přešla na nás. Prostě je to závazek z generace na generaci. Jaga.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.