Nejste přihlášen/a.
Netuším, jak to probíhá v malých obcích, ale odpovím na Vaše 3 body. Konkrétně v Praze je to takto:
Ti, kteří se dostavili do mistnosti – není šance spočítat. Volebních místností je v budově několik a voliči se nekontrolovaně pohybují prakticky všude.
Ti kteří odevzdali obálku(jednoduse zjistilné pro porotu ale já to nikdy nezkoumám) jestli si člověka odškrtnou kdy vhodí obálku. – Ani pro porotu to není zjistitelné. V porotě sedí několik porotců, každý má na starosti určitý volební obvod. Porotci nemají čas to sledovat. Na takovou kontrolu by musel být vyčleněný další člověk, ktarý by stál u urny a dělal by si čárky. V místnosti se může zároveň pohybovat poměrně mnoho voličů a na vhození obálky se občas stojí ve frontě. S obálkou můžete klidně odejít z budovy, aniž byste jí vhodil do urny. Nikoho to nezajímá.
Ti kteří neodevzdali prázdnou obálku – Myslíte použitou obálku, ve které volič dostal lístky? Proč a komu by jí měl někdo odevzdávat? Tu vůbec do volební místnosti nemusíte nosit. Můžete jí třeba nechat doma, nebo jí cestou hodit do popelnice. Pokud jí až do volební místnosti přinesete, házíte jí u vchodových dveří do odpadkového koše. Stejně tak nepoužité volební lístky.
Házet do urny prázdnou obálku nemá žádný smysl. Je to stejné, jako kdybyste k volbám vůbec nešel. To se dělalo za komunistů, když byly volby poviné a málokdo si dovolil k volbám nejít (neúčast mohla mít velmi nepříjemné důsledky). Takže když někdo nechtěl volit "Národní frontu", ani "Národní frontu", hodil do urny prázdnou obálku. Tím volební povinost splnil a bláhově si myslel, že tím může ovlivnit předem daných 99,9 % hlasů pro "Národní frontu" .
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.