Nejste přihlášen/a.
Dobrý večer. Mám problém vracení žaludečmí kyseliny zpět do jícnu. Beru tablety předepsané Pantoprazole Zentiva 40mg. před jidlem 30minut. Ale mám větší problém v noci kdy se mi kyseliny vracejí do jícnu a je to hodně nepříjemné. Mužete mi poradit jak jinak odstranit problém? Děkuji.
Když se mi to stane, tak si vezmu jednu tabletku Rennie. Je to volně prodejný přípravek a opravdu funguje bezvadně a je nezávadný. Do dvou minut máte pokoj a můžete spát. Také se mi to občas stane v noci. Přesně jako Vám. Tu tabletku rozkoušu a trošku zapiju vodou. Zapíjet se nutně nemusí, já to tak ale dělám.
Dobrý den, nepřejídejte se na noc a spěte na levém boku (mělo by to ustat). Zdravím!
V tom článku se podívejte hlavně na bod 4. Jo, a mám to i vyzkoušené - na pravém boku jdou štávičky a na levém boku mám klid.
Operace kvůli refluxu se sice dělá, ale v závažných případech, třeba má-li dotyčný další onemocnění, tam, kde lze řešit konzervativně (což lze skoro vždy) je to zbytečné. Tak ho tolik nestrašte.
Rennie a podobné přípravky většinou pomáhají, spolu s úpravou stravy.
Jíst jen 3x denně, at se jedno jídlo zcela zpracuje, než příjde druhé. A nepřeplňovat žaludek. Určitě nepít na noc alkohol a nejíst moc tučného a slaného.. Choďte spát s lehkým pocitem hladu. Mnoha lidem vadí mléko. I ta kyška, kefír někomu vyvolá reflux. Zvyšte příjem vlákniny: zelenina, ovoce, cereálie. Vynechte z toho, co Vám nesedí. Berte probiotika v kapslích. Zkuste užívat Melatonin. 3-5 mg těsně před spaním dlouhodobě. Četla jsem, že Melatonin reflux zklidňuje časem lépe, než léky typu Omeprazol, a taky nemá vedlejší účinky! Taky vadí stres. A ještě zkuste spát s více polštáři pod hlavou, ideálně na polohovacím lůžku.
Reflux! Špatně těsnící zpětná klapka buď v žaludku nebo v jícnu. Strejda Gůgl ví. Navíc, je to nebezpečné, protože kyselé štávy se snadno vdechnou, naruší prudušnici a otevírají cestu rakovině. Dcera to řeší s lékaři. Občas jde k jednomu, bývalý spolužák na gymplu, na akupunkturu. To pomáhá skvěle.
Nedat na hraběcí rady.
Záleží na věku, stavu, každý to má jinak. Pokud je ale porucha už rozvinutá, žádné hlouposti jako soda, alternativní "medicína" všeho druhu a podobné nesmysly už nepomůžou.
Akutní fázi upravit Omeprazolem 1-0-0 půl hodiny před prvním jídlem. (Max týden.) Pokud zjistíte, že se po něm můžete v klidu najíst do sytosti a jste v pohodě, začnete ho díky tomu brát stabilně, stáváte se závislákem a pak Vám již budiž samo nebe milostivo.
Nežrat! Dlouhodobě jen malé porce! Čím více jídla, tím více rozhašený metabolismus napumpuje do žaludku HCL. Ideální je, pokud se dostanete do stavu, že jíte, až vám začne (hlady, ne z přežrání) kručet v břiše - to je signál, že je systém optimálně nastartován na příjem potravy. I pak ale do POLOSYTA a méně.
Nic kyselinotvorného! Káva, maso, víno, uzeniny, NIC CO OBSAHUJE CUKR, tedy i sladké ovoce, ale i některá zelenina dokáže potrápit. Individuálně odsledovat, zapsat a následně se vyhýbat.
A samozřejmě, že jednou z hlavních příčin je stres.
Pokud je problém pouze samotný reflux a nic horšího, zaručuji, že do měsíce se Vám stav upraví a budete moci postupně normálně jíst.
Nevydržíte - nestěžujte si.
Počítejte s tím, že pokud se dostanete zase do stavu přejídání, ve zvýšené míře budete konzumovat cukr, kávu, víno, atd, necháte se vtáhnout do spirály stresů, relapsu se nevyhnete,
Všechny ty ihibitora protonové pumpy končící na ...zol nejsou žádná TOP hitparáda.
Mají omezený čas užíváni na max 10 dnů, což všichni lékaři vědí a vesele cpou pacientům.
Tyto příznaky se i vztahují na roční období dokážou potrápit zjara i na podzim.
To je samozřejmě pravda. Ale pokud je už žaludek tak "rozjetý", že žere sám sebe (není myšleno nějaké banální "pálení žáhy"), tak je to vynikající lék. Bohužel je často zneužíván. Podobně jako i jiné léky, třeba na dnu nebo vysoký cholesterol, které se berou, aby mohl pacient dál žrát. To si ale musí každý zvážit sám.
Tralaláček a jste si plně vědom, že vám hrozí velká destrukce organizmu? Dost možná fatální?
S dnou a cholesterolem neprovnatelné ty jsou oproti banální.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.