Nejste přihlášen/a.
Dobrý den pokud jsem k soudu podal 27.9.22 návrh na zaplacení dlužné částky a na stránkách ejustice podle vyhledávání čísla spisu je pouze 10.10. bylo zahájeno soudní řízení ale nebylo dosud vydáno nařízení řízení jak dlouho jim to muže asi trvat? jde o okresní soud v Ostravě. Druhá strana již podala vyjádření (odpor)
Pokud máte dobré podklady, nemusí ani jednání být, soud může rozhodnout bez jednání, ale to byste se dozvěděl.
V tom pripade soud naridi jednani a vas o tom vyrozumi nejmene mesic predem, tedy je JISTE, ze letos jednani NEBUDE. Dnes, kdyby došlo k nařízení dnes, tak vám to první stání nařídí nejdřív na 15. ledna,Ale vy máte už jméno soudce, tak se můžete zeptat, kdy se rozhoupe, Čím starší, tím pomalejší
Ale pokud máte nesporný dluh, tak můžete být jen rád, běží vam uroky )
Pokud jste věděl, že buď nepřebírá a nebo naopak že určitě podá odpor, tak bylo zbytečný dávat platební rozkaz.
V podstatě veškerý uplynulý čas byl promarněn. To má 10 dnů na vyzvednutí z datovky, k tomu 15 dnů na odpor, k tomu 30 dnů na odůvodnění, když do konce lhůty vleze nepracovní den, tak se to prodlužuje.
Pro zajímavost sem nakopírujte opsah žaloby at se pobavíme, můžu vám říci procentní šanci jakou máte na úspěch.
aby dřív neskončil v insolvenci...
Co se týče rychlosti práce soudu, nedá se odhadnout vůbec nic. Soudy jsou dlouhodobě zahlcené, soudci vyhořelí, protože jejich prostředí je frustruje. Vyhoření se podepisuje na rychlosti a kvalitě jejich práce (z definice syndromu vyhoření typickým příznakem je "práci mám na háku"). O tom je dnešní soudnictví.
@ahoj, @pletiplot: Proč myslíte, že soudce má přehršel času na to, aby nařídil jednání a vyřídil věc? Na soudě jsou přece taky nějaké tlaky ze strany předsedů na to, aby byla věc vyřízená v rozumné době a aby se práce nekupila. Netvrdím, že souci nejsou vyhořelí a že nemají práci na háku - zvlášt tomu přispívá jejich doživotní jmenování a s tím spojená neochota se své funkce vzdát, když už tam jednou jsou, ale efektivní v práci taky musí být, aby to trochu odsýpalo.
Jinak to, že soud musí předvolat alespoň měsíc předem je informace odkud? Podle občanského soudního řádu stačí, aby bylo předvolání doručeno 10 dnů před jednáním. Jinak souhlasím s tím, že u tazatele proběhne jednání s největší pravděpodobností až po Novém roce, pokud ještě nemá předvolání.
Pokud se s druhou stranou dohodnete na tzv. smíru, můžete samozřejmě žalobu stáhnout. Čím méně toho soud do té doby udělá, tím lepe, nebudou se ty úkony platit. Součástí smíru je zpravidla i dohoda, kdo bude platit náklady dosud proběhlého řízení.
Důvod, proč přistoupit na dohodu o smíru je především ušetření času a úsilí při shromažďování a předkládání důkazů. Jak velký kompromis při smíru uděláte záleží už na Vašem odhadu situace, jak moc spěcháte na výsledek, jaký výsledek očekáváte atd, spousta faktorů. V některých situacích může být prostě lepší mít půlku relativně hned, než celou částku za 10 let, protože Vám ty peníze chybí do nějaké zásadní investice, která by se za 10 mohla třeba zečtyřnásobit.
klidně 10 let, soudcům je nutné zvednout platy na 600 tis hrubého měsíčně, pak začnou konečně makat...ti z nich, kteří v práci chlastají se rychleji prochlastají ke kárnému řízení a vyhazovu , pak je konečně nahradí jíní pracovitější a rychlejší
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.