Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Výživné na dceru,která má dokončenou střední

Od: slun2 odpovědí: 6 změna:

Prosím odkáže mi někdo odpovědět ,zda musim platit dceři výživné,

pokud ma 21let ,dokončila střední školu,bydli s přítelem,

víc jak rok pracovala ,a ted si chce udělat vysokou školu?Děkuji moc

 

 

6 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

tanitaa

0x

Obávám se že ano,ale vzhledem k tomu, že je již zletílá, musí si podat návrha na výživné sama.

 

myse*

0x

Já si naopak myslím, že už ne. Rok pracovala = ukončila přípravu na povolání = povinnost skončila...

Jestli bude chtít výživné, musí podat žalobu k soudu a soud rozhodne. Já si ale myslím, že už nebudete muset platit nic...

slun2

je to fakt hloupa sitauce,holka odesla v 18 letech z domu k byvalemu manzelovi jen aby mi nemusela z nicim pomoci,chtela si jit uzivat zivota,musela jsem platit vyzivne nez dodelala stredni skolu,za celou tu dobu to je 3 roky nebyla doma/ u mamy/ :-/, a ted mi oznamila ze chce jit na vysku a jestli ji budu platit vyzivne,je mi z toho fakt na nic .Preci neni mozne,aby si deti mavali s rodicema jak chteji.Jedna skola hotova,pracovala to znamena ze je to jen jeji volba ze chce dalsi skolu a ne ma povinost ji platit jeji rozmar,nebo ne :-/?

tanitaa

Tak jsem našla ještě tohle na jiném fóru o výživném:

Jestliže dítě vstoupí do zaměstnání nebo zahájí jinou výdělečnou činnost, jež mu umožňuje samostatnou obživu, ale kterou později přeruší za účelem studia, jímž chce nabýt kvalifikace pro jiné povolání, zásadně se vyživovací povinnost neobnovuje.

V případě, že dítě pouze např. neuspěje u přijímacích zkoušek na vysokou školu, nastoupí proto do zaměstnání se záměrem ucházet se o studium v dalších letech, vychází se z toho, že schopnost dítěte se samo živit není definitivní, a proto se po přijetí ke studiu na vysokou školu vyživovací povinnost rodičů zásadně obnovuje.

 

eulalie*

0x

Dobrý den! Na Vaši otázku neznám správnou právní odpověď, ale napadá mě jedna věc. Vaše dcera bydlí s přítelem, více jak rok pracovala, což tak nějak ukazuje, že je schopna si na živobytí získat peníze sama. Něco jiného by bylo, kdyby bydlela ve společné domácnosti s Vámi nebo s bývalým manželem. Nyní Vaše dcera sdílí společnou domácnost s přítelem, evidentně je tedy nezávislým člověkem. Žádost o výživné si stejně bude muset Vaše dcera podat sama na soudu. Pokud k soudu opravdu dojde, můžete argumentovat schopností Vaší dcery si na živobytí obstarat prostředky sama, jelikož již více než rok pracovala, jak uvádíte. Pak už bude asi záležet na rozhodnutí soudce, jak celou situaci posoudí.

 

abdul*

0x

Je to přinejmenším vaší morální povinností. Záleží na okolnostech, zvažte svoje možnosti a zjistěte finančí situaci u dcery. Výživné nemusí jít hned do tisíců, nejlepší je dohoda.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]