Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Nesouhlas s majetkovým vypořádáním

Od: tanitaa odpovědí: 2 změna:

Dobrý den mám jeden dotaz,prosím o zkušenost.

Známý se rozvádí formou sporného rozvodu.Po rozvodu samotném se chce majetkově vyrovnat se svojí budoucí bývalou ženou.

Ta však nechce přistoupit na žádný návrh,který ji dal,má nepřiměřené nároky.

Jakým způsobem se dá tato situce vyřešit?Sepsat návrh a požádat o vykonání soud?Známý chce manželku vyplatit z domu, kde se ona již přes půl roku nezdržuje,ale ona nechce přistoupit na žádnou rozumnou částku.Ona na vyplacení jeho nemá prostředky a ani v domě zůstat nechce.Známý tam chce zustat bydlet.

Neprosím se o rozebírání í proč a jak,jen o radu jakým zákonným způsobem se tato situace dá řešit.

Děkuji

S

 

 

2 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

myse*

0x

No, když se nemůžou dohodnout, musí (nemusí ale měl by) pán podat žalobu o vypořádání sjm, ve které navrhne svou verzi vypořádání. Pokud navrhuje vyplacení bývalé manželky opravdu polovinou hodnoty domu (bylo by dobré mít sebou oficiální odhad domu (příp. i tržní cenu - dost se to liší) soud schválí tento návrh - není důvodu proč by ho neschválil. Měl by u soudu dokázat, že má možnost zaplatit onu částku - např. přislíbenou hypotékou na vypořádání SJM

Pokud problém nechají 3 roky od rozsudku neřešený, nemovitost přechází na normální podílové vlastnictví- 50/50% a pak je vypořádání a dohoda ještě složitější...

 

lidka*

0x

Pokud nedojde k vypořádání SJM dohodou, nezbývá nic jiného, než podat žalobu na vypořádání na soud. Viz dále:

zdroj: obcanske.juristic.cz/...

Jestliže je manželství již rozvedeno a nebylo vypořádáno společné jmění manželů, může kterýkoliv z bývalých partnerů podat žalobu na vypořádání společného jmění. Příslušným soudem bude soud, který rozhodoval o rozvodu manželství. Žaloba musí splňovat náležitosti stanovené občanským soudním řádem - kterému soudu je určena, kdo ji podává, které věci se týká a co sleduje, musí být podepsána a datována. Návrh musí kromě těchto obecných náležitostí obsahovat jméno, příjmení a bydliště účastníků (tedy Vaše a Vaší bývalé manželky), popřípadě zástupců, vylíčení rozhodujících skutečností, označení důkazů, jichž se navrhovatel dovolává, a musí být z něj patrno, čeho se navrhovatel domáhá. Vy budete konkrétně požadovat vypořádání společného jmění a budete navrhovat, komu která movitá věc má připadnout.

Myslím, že by bylo dobré obrátit se na právníka a ještě jednou přes něj se pokusit o dohodu. Bylo by to samozřejmě rychlejší i lacinější.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]