Nejste přihlášen/a.
S těmi lysohlávkami je to tak: Právní úprava držení lysohlávek v ČR autoři: JUDr. Tereza Dleštíková, Ph.D. a Lukaš Pokorný Ve zkratce: V ČR je trestným činem držení většího než malého množství lysohlávek či jejich účinných látek. Držení menšího množství je přestupkem. Zakázáno je rovněž pěstování. Podrobněji: Za větší než malé množství podle § 284 trestního zákoníku (TZ)1 se považuje: . Více než 40 plodnic hub, obsahují-li aspoň 50 mg psilocinu či 69 mg psilocybinu. . Více než 40 gramů živné půdy s myceliem, obsahuje-li aspoň 50 mg psilocinu či 69 mg psilocybinu. . Více než 50 mg psilocinu či 69 mg psilocybinu. Ale pozor – uvedená množství jsou pouze orientační. Soudy totiž zohledňují také "míru drogové závislosti pachatele a jeho běžnou dávku". Viz Stanovisko trestního kolegia Nejvyššího soudu Sp. Zn. Tpjn. 301/20132 (tabulka3 ) Tresty: o Držení lysohlávek v malém množství je přestupkem a trestá se pokutou. (Zákon č. 167/1998 Sb. o návykových látkách, § 39, odst. 2, písm a)4 o Za držení většího než malého množství lysohlávek hrozí až 2 roky vězení nebo propadnutí věci. (§ 284 TZ) o Totéž hrozí také za držení většího než malého množství účinných látek psilocybinu či psilocinu. (§ 284 TZ a Seznam č. 4 psychotropních látek v příloze 4 Nařízení vlády o seznamech návykových látek č. 463/2013 Sb.5 , vydaný na základě § 289 TZ, odstavce 2). o Za několikanásobně větší množství lysohlávek (či účinných látek) hrozí 6 měsíců až 5 let vězení nebo peněžitý trest. Za značné množství pak 2 až 8 let vězení. (§ 284 TZ) o Výroba, dovoz, vývoz, nabídnutí, zprostředkování nebo prodej je vždy trestným činem (bez ohledu na množství) a hrozí za něj ještě přísnější tresty - v obzvlášt závažných případech až 18 let. (§ 283 TZ) o Zakázáno je též pěstování lysohlávek. Ve větším než malém množství jde o trestný čin, v menším o přestupek. (§ 285 TZ)
@tomklaban - Nyní otázka:Opravdu dává dopředu policie informaci o prohlídce člověku u kterého prohlídka bude?
Nyní odpověď:
Trestní řád § 83 Příkaz k domovní prohlídce
(1) Nařídit domovní prohlídku je oprávněn předseda senátu a v přípravném řízení na návrh státního zástupce soudce. V neodkladných případech tak může namísto příslušného předsedy senátu nebo soudce (§ 18) učinit předseda senátu nebo soudce, v jehož obvodu má být prohlídka vykonána. Příkaz k domovní prohlídce musí být vydán písemně a musí být odůvodněn. Doručí se osobě, u níž se prohlídka koná, při prohlídce, a není-li to možné, nejpozději do 24 hodin po odpadnutí překážky, která brání doručení.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.