Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
chci se zeptat na jednu věc ohledně posuzování "způsobilosti" u policejních složek.
Znám jednu osobu, která dělá dobrovolného hasiče, dříve ve zdravotnictví, takže zvyky na stresové situace měl. Neříkám, že je dokonalý, ale rozhodně si myslím, že by na to psychicky měl. No nedali mu to s nějakou obecnou výmluvou. Jedinou věc co má je, že se nervuje, ale to dělá jen když je doma a ne na veřejnosti.
No a když člověk vidí v novinách ty nepovedené agresivní zákroky na úrovni psychopata (viz nedávno Děčín nebo autistické dítě na meetingu) plus osobní zkušenost (absolutní neschopnost, strach kohokoliv odněkud vyhodit, neznalost zákona), tak moc nechápu co to přesně hodnotí.
Nevíte někdo jak to má tedy fungovat?
Nojá bych na to měl jiný názor. Jestli se kamarád nervuje, tak je cholerik a má sklony k impulzivnímu jednání, což si policista nemůže dovolit (sám kritizujete, když se to stane).
A pokud jde o zákroky policie, komentoval bych to dvěma úslovími: "Co člověk, to názor" a "Po vojně každý generál". Jednou je kritizují že nezasáhli dostatečně důrazně, podruhé, že to zas přehnali. Pokud jde o toho autistu na Babišově mítingu, tak kde měl ten autista zákonného zástupce? Proč nic nedělal? Proč to nechal dojít tak daleko? Ono když se někde dere na pódium, v prvním okamžiku nezjistíte, jestli je to terorista nebo jen autista bez dohledu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.