Nejste přihlášen/a.
Je právně v pořádku nadále využívat SIPO po zemřelém na kterém jsou nastavené poplatky za TV a energie i po uzavřeném dědickém řízení?
Situace je taková, že dědické řízení po zemřelém se již ukončuje a my zjistili, že se zřejmě zapomělo at už ze strany notáře a nebo přímých dědiců uvést jeden bankovní účet ze kterého aktivně platba za tyto poplatky odchází.
V tomto momentě bychom museli znovu otvírat nové dědické řízení a platit nové nemalé poplatky notáři, proto nás napadlo aniž bychom věděli kolik na účtě zbýva už nové řízení neotvírat a nechat SIPO běžet dokud nedostanu výzvu u poskytovatele energií zaplatit poslední vyúčtování, kterému uplynula doba pro zaplacení (splatnost) tedy indicie, že se finance již vyčerpaly.
Hrozí nějaké nepříjemnosti skrz opomenutí vyrozumnění úřadu/nedovolené obohacování nebo cokoliv jiného co by mohl skrz tuto situaci vyplynout, jelikož tak jako tak, budu muset jednou na poště dokazovat úmrtním listem uzavírání SIPA a vyrozumnění české televize/poskytovatele energií o umrtí původního plátce?
Předem děkuji za odpověď
Zatajili jste jeden bankovní účet. No už se stalo, teď vyřiďte to SIPO, stačí úmrtní list a přepsat na nového uživatele. Ale stejně jak zrušíte ten účet nevím, nám to právě dělala notářka.
Taky jsem nedávno dědil. Vůbec si nedovedu představit, jak by notář kontaktoval všechny banky, pojištovny, investiční společnosti a další finanční instituce a ptal se jich, jestli u nich má někdo nějaký účet.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.