Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Zpomalování Golfského proudu

Od: lenulakr® odpovědí: 17 změna:

Nedávno jsem v televizi viděla dokument, kde se hovořilo o tom, že Golfský proud zpomaluje a jak to ovlivní klima hlavně na severní polokouli. No, a lidé, místo aby se soustředili na , doslova, záchranu, tak celý svět podporuje válku, vyrábí zbraně, a co si , pokud přežijí, lidé, počnou? Rozbitá země,málo vody, neúroda.A je lhostejné, kde kdo s kým válčí, stojí to astronomické částky, které by se daly využít smysluplněji. To není jen katastrofický scénář, to je fakt. O zpomalování Golfského proudu a o důsledcích si každý může přečíst v mnoha článcích na internetu. Kampaň o šetření s vodou je podle mě malá, mnoha lidí se to zatím netýká. To je jen úvaha, jestli vás to taky někdy napadá. Mně, jako babičce, to není být lhostejné.

 

 

17 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

riva

4x

Paleoklimatologie ví, že v teplých periodách (kam směřujeme) byly vyrovnanější teploty mezi rovníkem a póly. (Ví to například na základě studia toho, jak rozšířeny byly některé součásti mořského planktonu u kterých se ví, jaké teploty potřebují). I teď vidíme, že se to děje a otepluje se hlavně ve vyšších zeměpisných šířkách.

No a když jsou vyrovnanější teploty mezi pólem a rovníkem, tak klesá i hlavní síla, která pohání jak vzdušné masy, tak mořské proudy. Žádná katastrofa nebude, oteplení v historii vždy znamenalo dobré podmínky pro život, dostatek potravy, období hojnosti.

jiofa

riva: ...dobré podmínky pro život, dostatek potravy, období hojnosti. V historii Země, kdy se potulovalo po planetě několik tlup Homo sapiens neandertalis možná. Dnes by to znamenalo pro mnohé oblasti katastrofu v zásobach pitné vody, zemědělské půdy a života lidí v těchto obrovských miliardových čislech vůbec. Stačí si o tom něco přečíst.

riva

Jde snad o celkový prospěch. To nevylučuje, že si někde pohorší. U nás je pravděpodobné, že koncem století se prodlouží vegetační sezóna o 14 dní - to znamená, že se někde zvládne i úroda navíc.

A samozřejmě největším problémem je vysoký počet obyvatel, ale to ti, kteří žijí z toho, že nás straší, vůbec neřeší, protože z toho se nedají získat peníze.

jiofa

Tohle by bylo na dlouhou diskuzi. Budete mít dostatek vody na ty úrody? Kam se přesunou postupně ty miliardy lidí kde nic nevypěstujete, vymřou? Těch otázek je mnoho, takže takhle zjednodušeně to nelze napsat, ... bude lépe a čas hojnosti.


Jiofa: naprosto souhlasím
riva

To se zase musíme podívat zpět. No a víme (dokonce geologové nám to mohou na mnoha místech v naší krajině i ukázat), že za doby ledové bývalo sucho a málo srážek. A za doby meziledové srážek přibývalo. No a tam jsme dnes.

Výše srážek se u nás podrobněji sleduje od 60. let a od té doby prší stále stejně - trošku se změnila doba, kdy prší, ale úhrn srážek je stejný:

infodatasys.cz/...

 


2x
Tak to dopadá, když nějakému krutovládci hrábne ve věži.
Lidé se chtějí mít lépe. Ale levné zdroje energie jednou dojdou. Skončí to válkami o zdroje (energie, voda, potraviny). A počet lidí logicky klesne. Planeta to přežije, lidé a bohužel i další život na planetě.. To se uvidí.
Pro normální lidi.. žít střídmě, zbytečně necestovat. Šetřit energie. Děti max. 2. Atd..

 


2x

Co je to "šetření vodou"?


Představuji si menší bazény, občas místo vany sprchu, veřejná koupaliště, využití deštové vody, prostě všechno, co každý ví, ale často to nepraktikuje. Taky mám ještě rezervy

Bazény žerou vodu? Když v Praze nespláchnu - na Sahaře vyrazí pramen?


To je úhel pohledu a odpovědnost k dětem a vnukům. Sice nechápu, jak některé roky může být hrozné sucho, jako bylo známé období za vlády Marie Terezie , nic se neurodilo, a suché roky pamatuji i já. Pak je zakázané zalévat, ve studních není voda a vodu z bazénu si do sklenice nenaberete a asi nepijete. Nebývá vhodná ani na vaření. Jinak my tady platíme zálohy na vodné a stočné a všichni jsme hodně dopláceli a to nás taky nutí trochu šetřit.

A co to má, proboha, společného s dětmi a vnuky?


Tak třeba nic, třeba bude vody dostatek, lidí bude tady míň a bude jim to stačit. Pokud ale množství lidí bude přibývat , tak pochybuji. Ale to mě se to už týkat nebude. A ještě, vy když na jaře napustite bazén, tak do zimy vodu nemusíte doplňovat? Vám se nic neodpařuje? Já i v malém bazénu vodu musím dopouštět. Asi mám špatný bazén nebo je to tím, že ho mám na slunci. To bude tím.

 

A co jako? Odpařená voda není voda? A z čeho jsou mraky? A z čeho prší?


Tak hlavně aby to spadlo někde u nás nebo aby se ta voda k nám dostala.

Pokud nebudou Němci stavět mořským větrům do cesty další pohoří, pak se dostanou.

Mimochodem, v historii byla opravdu suchá období. Přes Vltavu se v Praze chodilo suchou nohou a tři měsíce ani nekáplo. To bylo ale úplně jiné sucho. Teď je to sucho pouze novinářské ..

pb®
Na území ČR pramení řeky, všechna voda od nás odtéká jinam. Stačí ji nenechat tak rychle odtéct, zadržet v krajině a vody je dostatek. Pod šetřením vodou si představuju, že vodou z opláchnutí zeleniny zaleju zahradu, ve vodě po vycachtaní dětí pak ještě něco přeperu nebo s ní vytřu. Z domácností většina vody, která odtéká, by se dala směle použít na zalévání nebo další mytí, leč bohužel jde jen nepatrně znečištěná do kanalizace.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]