Nejste přihlášen/a.
mám socialní fobii a můj život s ní je čín dál horší ... nezvladnu telefonovat s někym , jist pred někym , komunikovat, seznamovani , vyřidit si něco , strach z kritiky noo je toho hodne. MOJE EMOCE jsou takovy že mam neustaly strach s dalšich dnů co me čeká , sílna uzkost až panicky ataky , bezmoc atd... kvůli tomu jsem ukončila studium . byl to na mě už velký psichycky nátlak . dny ve škole byly pro mě hodně děsivy přimo panickou hrůzu s toho že tam další den musim znovu ...už prostě nevim co dal a chci to řešit a nenechat můj život rozpustit , jen tak ve zkratce psáno
chci se tedy zeptat jestli mě muze psycholožka nebo psychiatricka vzit bez doporučenky popřipaně jestli tu někdo takovy je. ...mela jsem ji asi dvakrat ale pokazdy s toho seslo a po treti uz se mi nechce za doktorkou pro dalsi bohuzel uz nevim kde je mám ..ale už to zašlo tak daleko že to chci nejak vylečit , pomoc jestli se půjde s tím nějak hnout.
Myslím, že v 17 letech už můžete chodit k psycholožce pro dospělé. I k psychiatrovi pro dospělé. Po 18 letech byste musela hledat ambulance pro dospělé. Chodit k psychiatrovi pro děti a mládež a k dětské psycholožce nemá smysl.
K psychiatrovi nepotřebujete žádanku. Psychologové, kteří pracují zdarma na pojištovnu, někdy chtějí žádanku od lékaře praktika/psychiatra, ale ne vždy.
Objednací lhůty k psychiatrům a psychologům jsou často několikaměsíční. Najděte si CDZ Centrum duševního zdraví poblíž vašeho bydliště. V CDz jsou krátké termíny, za několik dní, a je tam ambulantní psycholog a psychiatr pro počáteční zaléčení potíži než se dostanete do běžné ordinace mimo CDZ.
Psychologická pomoc může být bezplatná, jak jsem psala výše, za vlastní peníze (asi nechcete platit) anebo můžete využít příspěvky od zdravotních pojištoven. VZP dávalo příspěvek od 7 let věku 5000kč na 10h u soukromého terapeuta, ale akce skončila včera 30. 11. V lednu budou příspěvek opakovat. Rychlé termíny a možnost online konzultací.
Můžete zvážit hospitalizaci, lázně na úzkostné potíže (dávají se i na sociální fobii namísto hospitalizace anebo po hospitalizaci (Lázně Jeseník, Karlova Studánka, Dolní Lipová na 3 týdny a jeden týden prodloužení).
Skupinové terapie se zaměřují na úzkostné fobické poruchy včetně sociální "fobky". Možnosti jsou: docházkový stacionář v místě bydliště, který bývá asi na 3 týdny. Anebo pobytový terapeutický program s ubytováním na 6-8 týdnů něco takového např nudz.cz/... se zaměřením na KBT terapii, která se využívá při terapii a léčbě sociální fobie.
Na KBT se zaměřují např i v Olomouci, jejich programy jsou známé a mají dobré recenze fnol.cz/... Určitě i jinde najdete.
Najděte si, kde máte nejblíž Centrum duševního zdraví.Co znám, tak jsou tam velmi příjemní a empatičtí lidé. Když se tam objednáte, nějaký čas bude trvat, než příjdete na řadu. Ale v čekárně tam mají takové tmavomodré brožurky o různých psychických poruchách, úzkostech, depresích a psychózách. Co to jsou a jak se naučit je zvládat. Autorem je převážně MUDr Ján Praško. To snad bude v každém takovém centru. Chodím kolem k obvoďákovi a tak jsem si vzala od každé brožurky jednu. Užitečné! Určitě ale hledejte odbornou pomoc. Funguje.
Pokud nechodíte k odborníkovi (psycholog, psychiatr) jak víte, že máte sociální fobii? Docela se divím, že Vás rodiče již dávno k odborníkovi nenahnali. Nechali Vás, abyste skončila studium a nedomluvili Vám, abyste si léčila psychiku? Už to dál nezanedbávejte, sama si s tím neporadíte.
chodila jsem ke školní psycholožce ta mi s tim nepomohla , samozdžejne mamka nechtela abych to skocila , ale zacla jsem chodit za školu takze mě do toho nutit nechcela . jak jsem psala mela jsem jit ale nesla jsem tam.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.