Nejste přihlášen/a.
Ano, je to tak. Nejhorší jsou první kroky ráno a první kroky, když se po delším sezení vstane ze židle. Z vlastní zkušenosti doporučuji nevyhýbat se pohybu. Cyklistika nebo rotoped, bazén. V bazénu raději cvičit než jen plavat. S cviky Vás jistě seznámí na rehabilitacích, protože cvičení v bazénu se předepisuje běžně.
Jak si můžeš být jistá, že je kyčel přes noc v klidu.
To bys musela být přivázaná k posteli.
Zkus si nainstalovat kameru a s nočním viděním nad postel a nahrát si jednu noc v posteli. Budeš se asi hodně divit, kolikrát se za noc pohneš.
Možná na tom kloubu ležíš, protože spáváš na boku.
A možná je to tím, že kloub bolí, než so rozhýbe.
Ale to jsou problémy, které bys měla prodiskutovat s lékařem a od něj si nechat poradit.
Taky záleží na tom, na jaké matraci a roštu spíš?
Jak vidíš tak možností je strašně moc a to co pomůže jednomu, tak druhému může ještě uškodit. Proto je lepší porada s lékařem nebo jiným odborníkem.
Colombo, možná maličko narážíte na můj příspěvek, ve kterém radím hodně pohybu. Samozřejmě máte pravdu, že pro jednoznačnou radu je nutné zajít k lékaři. Nicméně sama mám s kyčlem problém, v péči lékařů jsem dlouhodobě. A také mám za sebou mnoho a mnoho hodin v rehabilitačním bazénu a tamodtud mnoho rozhovorů s jinými postiženými. A od lékaře i od ostatních pacientů opravdu slyším jediné. Chce to pohyb. Pohyb pomáhá. Neléčí, ale pomáhá. Tazatelku na RTG jistě poslal odborný lékař. A jistě s k výsledku vyjádří a nějakou rehabilitaci jí předepíše.
A pohyb ve spánku? Ano, spáč se v noci hýbe. Ale rozhodně ne tolik jako ve dne.
Výměny kloubu se nevyhnete, to je jisté. Běžte za ortopedem co nejdříve, čekací doby jsou na léta. A ještě rada. Naučte se spávat s polštářem mezi stehny. Horní noha, při lehu na boku, přepadává, není v dobré poloze. Je to věcí zvyku. Dá se koupit speciální polštářek, v Ikea za cca 100, u pokladen. Vyzkoušejte s tím, co máte doma, třeba na gauči.
Dobré je plavání. A raději než chůze, tak jízda na kole. Sedlo nese velký podíl tělesné váhy. Pokud máte nadváhu, tak se pustte do hubnutí a odkyselení organismu. Na internetu najdete cvičení na kyčelní klouby. Jsou cviky, při nichž se oddaluje trochu kloubní štěrbina a tím se kloub lépe prokrví a následně vyživí. Pokud jsou noční bolesti, tak to spěje k TEP / totální endoprotéza/.
Zkuste se objednat na odd.rehabilitace. Lékař tam Vás probere, doporučí cviky i upozorní na Vaše nevhodné pohybové stereotypy a napíše fyzioterapii, třeba magnety, elektroléčbu ap. Věk?
Choďte co nejméně. Pohybem to jen zhoršíte. velice pomáhá, pokud se budete přidržovat a zkoušet klasické dřepy. Klub se posune trochu jinam a bolí to podstatně méně. Operaci vám dobrý doktor musí velice přesně objasnit. Pokud máte sedavé zaměstníní, jde to. pokud ale chodíte docela dost, tak by měla být operace co nejpozději. Nic nevydrží věčně a náhradní klouby už teprve ne. Já mám artrozu 2. stupně a po dřepech mě nebolí nic. Hybnost je horší ale to je muška.
Mě v padesáti šíleně bolela pravá kyčel, jeden pan profesor z Motola mi přímo do ní píchal Hyalgan. Je to dvacet let. Tenkrát ho pojištovna nehradila, injekce stála kolem jedenáctiset. Ale pomáhalo to. Až teď po dvaceti letech to začíná být zase bolestivé, ale to je stáří
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.