Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Ukončení vyživovací povinnosti

Od: lukasjanovsky odpovědí: 3 změna:

Dobrý den mam otázku.

Dcera je plnolená, řádně ukončila střední školu a rozhodla se nepokračovat ve studiu. O prázdninách si našla práci a respektive od srpna je zaměstnaná na plný úvazek. Do této doby jsem normálně platil včas alimenty a ted mě zajímá jesli mám povinnost někomu zřejmě tedy soudu, dát vědět že alimenty přestávám platit. Hledal jsem na internetu, všude je psané že ze zákona povinnost zanikla, ale nikde jsem se nedočetl, jestli mám někomu dát vědět, nebo jen prostě mám přestat platit a basta. Díky za postřehy Lukáš

 

 

3 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

id

2x

Tento dotaz se zde stále opakuje i s chybnými odpověďmi. Soud vyživovací povinnost neukončuje, povinnost platiit výživné vychází ze zákona. Od září již přestaňte platit a nikam nic nikomu hlásit nemusíte.

Moje děti to řešily tak, že písemně oznámily svému otci datum ukončení studia. At jsou vztahy jakékoliv, považuji to za slušnost.

 


0x

Zaplatit do konce srpna a buď se dohodnout o ukončení, nebo podat k soudu návrh na ukončení výživného. Běžně se ale děje to první. Pokud totiž potomek již skutečně pracuje, těžko se pak může u soudu domáhat výživného.

Opravdu nejde se domluvit? Napsat třeba aspoň doporučený dopis, že končíte?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]