Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
mám dotaz, když jakožto zaměstnanec se smlouvou na DPP chci ukončit pracovní poměr dohodou a zaměstnavatel nesouhlasí a já už na druhý den nepříjdu do práce, tak je to nějak po mě vymahatelné? Měl bych z toho problém? Děkuji
Dobrý den. Pokud se se zaměstnavatelem nedohodnete jinak, pak musíte dodržet výpovědní lhůtu 15 dní. Pokud přestanete chodit do práce ze dne na den, pak na Vás může zaměstnavatel vymáhat případnou škodu, kterou mu tímto prokazatelně způsobíte. Takže ano, problém z toho můžete mít. Nedoporučuji tento postup zvolit.
Jak je to s výpovědní lhůtou u DPP?
I když si plno lidí myslí, že z práce na dohodu lze odejít v podstatě okamžitě, není tomu tak. Při výpovědi ze strany zaměstnance ale i zaměstnavatele se musí dodržet patnáctidenní výpovědní lhůta Výpovědní doba pak začíná běžet ještě ten den, kdy byla výpověď druhé straně doručena.
Dá se však zkrátit anebo prodloužit, pokud by se obě smluvní strany dohodly a ukončily právní vztah vzájemnou shodou. V takovém případě by dohoda skončila k určitému datu. Při okamžitém zrušení pak výpovědní doba neběží.
Správné odpovědi už máte. Já jen upřesním, že dohoda o provedení práce (DPP) a dohoda o pracovní činnosti (DPČ) jsou dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr (nejde o pracovní poměr).
Jinak doporučuji řídit se radou @Kapkanadeje > zaměstnavatel by po Vás mohl vymáhat způsobenou škodu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.