Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Roztok z heřmánku

Od: michalll odpovědí: 10 změna:

Prosím vás, bude to znít hloupě. Nejsem ovšem příliš velký bylinkář a nerad bych něco pokazil. Jsem po operaci a mám provádět namáčení rány do "heřmánkového roztoku".

Co mám koupit? Je má dedukce správná, že si koupím třeba toto lekarna.cz/... v konvici ohřeji vodu a nasypu to do ní, nechám chvilku vylouhovat, promíchám a mám roztok?

Nebo jinak? Děkuji všem za rady- toto jde opravdu úplně mimo mě a raději se zeptám.

 

 

10 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


2x

V heřmánkovém čaji jsou i další bylinky, příměsi. Proto bych raději koupila přímo krabičku sušeného heřmánku. Tam nic jiného nebude. Svařit vodu, asi 2 lžíce heřmánku zalít vodou, nechat vyluhovat. Potom přecedit přes hustý cedník, namočit do toho gázu nebo čistý hadřík, mírně vyždímat, ne moc, přiložit na ránu a přikrýt /převátat/ třeba šátkem. Nejlepší, když jste v klidu. Aby to nespadlo. Opakovat několikrát za den. A druhý den uvařit čerstvý výluh. Jaga.

Později jizvu jemně masírovat vyškvařeným vepřovým sádlem, nesoleným. Jizva se Vám krásně zatáhne a nebude takřka vidět.

 

jabraka*

1x

Prodává se heřmánkový čaj.Já pro děti kupoval na drobné ranky heřmánkovou mast.

JABRAKA

 


1x
kouzlobylinek.cz/... Pro obklady ran, částečnou koupel rukou či nohou stačí 3 lžíce. Uvedené množství zalijeme litrem (0,5 l) vroucí vody, necháme 15 minut vylouhovat pod pokličkou, scedíme. Poté přidáme do koupele či používáme jako obklad či výplach.

 


0x

Pokud je ta rána na nějakém citlivém místě, dělala bych to způsobem, kterým jste to popsal. Na méně citlivých místech bych klidně použila i heřmánkový výluh v lihu.

jenda22

Dříve se prodával koncentrát Chamomilla. Možní někde ještě je ale v lékarně tvrdí, že se nevyrábí.

Chamomilla roztok/...

Rozhodně se nepoužívá s lihem pro hojení ran. To je nesmysl. Máčení ve vodním roztoku je to pravé. Vyluhování je trochu problém. Musí se dělat v látkovém pytlíku pro zamezení uvolnění částeček rostlin a jejich zanesení do rány.

Lihem (60%) se natírají i pupíky novorozených dětí, je to dezinfekce. Ale hodně záleží, kde ta rána je.

Resp., vzhledem k možnému vysušování, bych to asi kombinovala. Ale ony tyto rány mají obecně tendenci mokvat, čemuž by se mělo předcházet. Otázka je, do jaké míry je možné zajistit naprostou sterilitu prostého odvaru.

Převařený je sterilní dostatečně a heřmánek je právě na mokvající povrchové rány - odřeniny, "spálená" kolena od podlahy v tělocvičně, případně popáleniny prvního stupně, stržené puchýře ..

Převařit, zcedit. Nebo sáčkovaný čajíček ..

 


0x

Pro vás by bylo nej koupit pytlíkový čaj. Klasicky zalít horkou vodou, nechat vyluhovat. Crcat se s tím, aby nebyly ve výluhu ze sypané bylinky částečky heřmánku je zbytečná práce navíc.

michalll

Takže si můžu udělat heřmánkový čaj a namáčet v tom. Nebyl jsem si jistý a nechtěl jsem být pak u doktora za exota co si namáčí ránu v čaji

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]