Nejste přihlášen/a.
Nevěřím Vám. V nemocnicích jsou vyčleněná oddělení pro lidi s covidem. Určitě by k vaší zdravé mamince nedali úmyslně nakaženou pacientku. Paní se v nemocnici nakazit mohla, to je možné. Ale nikdo nedal naschvál ke zdravé pacientce nakaženou.
Kolik bylo mamince let? Pokud už to byla stará paní, nedá se nic dělat. Proti věku není léku. Mně umřela 21. 12. mamka, skoro 89 let. Je mi to taky líto, ale nic nenadělám, nikoho neobviňuji a přeji jí věčný klid.
V dnešní době, kdy nemocniční personál padá na ústa, nestíhá, mi připadá víc než neomalené někoho žalovat. Umřeme časem všichni, Vy, já i ostatní lidé. Pokud paní měla vyšší věk a nějakou nemoc /proč by byla jinak hospitalizovaná?/ je jasné, že to vydržet nemusela.
Přejte jí klid a mír a vykašlete se na nějaké žaloby. Jen si uděláte ostudu. Za to, že se zdravotníci snaží a pečují o pacienty si snad zaslouží něco jiného, než tahat po soudech. Mohla jste o maminku tedy pečovat doma, když v nemocnici se starali špatně.
Lidi, už se proberte. Tohle si zdravotníci opravdu nezaslouží. Snad si někdo nemyslí, že ty lidi mordují naschvál? Jaga.
Jen pro zajímavost - nikdy nikdo z rodiny nepracoval ve zdravotnictví, aby jste si snad nemysleli, že obhajuji nějaké své příbuzné. Ale v současné době si zdravotníci zaslouží, aby před nimi lidé smekli. ne aby žalovali. Jaga.
Upřímnou soustrast s maminčiným úmrtím. A víc používat hlavu. A i kdybyste žalovala, i kdybyste vyhrála, což je nepravděpodobné, stejně Vám maminku nikdo nevrátí. Nebo se Vám jedná spíš o peníze?
@babajaga,
v Babičce se říká o babičce "svatá žena", chce si mi to napsat i o Vás, za Váš hezký text. Souhlasím s Vámi na 100%
Na druhou stranu si myslím, že z tazatelky teď mluví velký smutek a bezmocnost, která za pár dní opadne. Začne další život, třeba další vnoučce, které nám nahradilo počet osob v rodině, během několik dnů. Škoda, že babička neviděla poslední a nejmladší pravnouče.
Obvykle s Vámi souhlasím, tentokrát ale úplně nemohu. Co jí nevěříte? Že pacientka zemřela kvůli laxnosti personálu nemocnice? Ale to se přece běžně stávalo i dřív a teď to lepší určitě nebude. Takže to klidně pravda být může.
Žalobu ale taky nedoporučuju. Doktoři si vždy všechno navzájem potvrdí a dokážou, že nikdo nijak nepochybil a že se prostě nedalo nic dělat. Normální člověk proti nim nemá šanci.
A ohledně toho "... se zdravotníci snaží a pečují o pacienty ... si zdravotníci zaslouží, aby před nimi lidé smekli ...": Starat se o pacienty a léčit je, to je snad jejich práce, kterou si sami vybrali a tak ji dělají, ne? Někteří teď mají sice práce víc, ostatní jsou ale ve stejné pohodičce, jako dřív. Proč bych měl před nimi smekat? Neměl bych taky smekat před ... třeba autobusáky? Ti musejí jezdit v létě, kdy na ně pere slunce, ale i v noci a za deště a sněžení, kdy skoro není vidět, musejí jezdit, když to klouže, ... a to je tam ten řidič sám, veze spoustu lidí a když udělá chybu (nebo ji udělá nějaký blbec), všichni mohou zemřít včetně něj. Proč myslíte, že si nějaké smekání víc zaslouží personál nemocnic, kde má jednotlivec výrazně nižší zodpovědnost, na všechno tam mají mnohem víc času, mohou si pomáhat ve skupinách atd.?
pb,
Porovnáváte kritickou situaci v nemocnici, s běžnou situací na silnici? Každý ví, jak to v nemocnicích teď vypadá, jaká je situace. Přirovnání v nasazení pokulhává.
Děkuji, Milane, za velkou pochvalu, potěšila mě, až se stydím.
Nejsem ale zdaleka tak svatá, jak si myslíte. Právě v případě tohoto neomaleného dotazu mě tazatelka tak pohoršila, že jsem reagovala spíš jako čert, než jako svatá. Chápu, kdo měl někoho rád, těžko se smiřuje s jeho odchodem. Je to bolestné. To ale zase neznamená, že by si měl vzít člověk na paškál někoho jiného, v tomto případě zdravotníky.
Těm lidem nebudeme nikdy moci dostatečně poděkovat a vyjádřit jim vděčnost. Jaga
Děkuji a přeji hezký den. I já ho mám, díky Vám, hned hezčí.
Pro HM: Pravdu máte v tom, že každá práce je potřebná a každé bychom si měli vážit, když je dělaná dobře. Vážíme si dobré prodavačky v našem obchodě, šikovného opraváře bot, příjemného řidiče autobusu...V každém zaměstnání pracující za něco, nebo někoho zodpovídá. Učila jsem v MŠ. Občas si některá maminka otevřela pusu, že se třeba Pepíček o vycházce zamazal. Ale že jsem je měla všechny na starosti, to už rodiče tolik nechápali. Stačilo třeba, aby dítě na druhé straně chodníku uvidělo jít babičku, mohlo se vrhnout za ní přes silnici, jet auto a neštěstí by bylo hotovo. Každá práce s sebou nese své klady i zápory.
Ten řidič autobusu, o kterém píšete, Vás doveze na místo určení. Bezpečně a včas. Šikulka. Ale lékaři a sestry dělají něco víc, zvláště v dnešní době. Jistě jste už něco četla o transplantacích jater, srdce, ledviny...O endoprotézách...
Ano, prodavačka Vám prodá čerstvý chleba, autobusák Vás doveze, doručovatel Vám donese dopis.
Ale ti zdravotníci skutečně podle mě stojí úplně nejvýš. Protože jsou schopni, pokud to je možné, vrátit Vám opět zdraví. Vrátit vás zpátky do života. A to je daleko víc, než se nechat dovézt z Prahy do Liberce. To snad ani není práce, to je poslání. Chápete? Jaga.
Máte moc pěkný příspěvek, ale s tím vracením zdraví od našeho zdravotnictví tedy nemůžu souhlasit. Ano, vyléčí se leccos, ale poslední dobou mám pocit, že naše zdravotnictví jen udržuje lidi se spoustou nemocí a o to vyhovuje, protože zdravý nebo mrtvý člověk nepřináší žádné peníze. Jsou snad lidé zdravější v posledních letech? Spíše naopak, je čímdál více starých lidí v ubohém stavu a zrovna tak přibývá chronicky nemocných. Známému umřel bratr, bylo mu 64 let. Tak jsem politovala, že to dnes nejsou žádná léta. No a vyslechla jsem si, že ten zesnulý byl přes 20 let v invalidním důchodě, měl, jak se říká, všechny nemoci světa, naštvaný na všechny doma neustále hulákal, občas manželce vrazil, několikrát už měl namále, ale vždy ho z toho doktoři dostali. Takže si prý všichni oddechli. tak jsem jen koukala.
Ale já nic nenavrhuji, prostě doba je taková, že je všechno čímdál složitější a nevýhodnější z dlouhodobého hlediska. Jen je mi divné, že už se tím někdo nezabývá. Hm. Pořád se zdravotnická mafie zaklíná prodlužováním lidského života, ale ty následky nikdo nevidí. Jak teď s viroušem - zachráníme tisíce životů - ale jakých? Znala jsem paní, která se poctivě starala o svou nemohoucí matku, kterou lékaři "zachránili" po silné mrtvici. Paní dostala v 65 silný infarkt, kterému podlehla a její matka pak byla v LDN asi 10 let, než to skončilo. Toto mám na mysli. nesoudím, jen si myslím, že takto to nemůže být věčně. Stačí si jen přečíst parte na vývěskách u hřbitova, kde čímdál častěji je u zemřelých přes 60 let věku, uveden jako pozůstalý jeden z rodičů.
Žalovat může každý koho chce a kdy chce. Obávám se, že nezvítězíte. Neznám podrobnosti o Vaší,mamince, ale podobný případ se zde řešil mezi vánocemi.
Taky máme v rodině úmrtí na Covid, v DD a nemocnici.
Zažalovat je chcete z jakého důvodu? Určitě nedávají na pokoj schválně nakažené a nenakažené.
A řešil jste to napřed s ředitelem nemocnice. Museli vám podat nějaké vysvětlení. Museli by vás v té nemocnici přímo upozornit, že na pokoj dávají nemocnou s covidem. To už nepíšete. A to by si asi nemohli dovolit. Tito nemocní jsou na infekčním odd. a nebo ve vyhrazených pokojích pouze pro nemocné covidem. To vše řešte napřed s nemocnicí. Jestli máte fakt pochybnosti, důkaz, chtějte objasnění. Pak se poraďte s právníkem.
v nemocnicích běžně slouží personál, pozitivní na COVD, který ale nemá příznaky, každý kdo má příbuzného, který pracuje ve zdravotnictví to ví...jen se o tom nesmí mluvit...kdyby šel personál do karantény nemocnice by se musela zavřít a lidé by umírali doma samozřejmě je to žalovatelné ale potřebujete k tomu důkazy, že personál byl pozitivní a také by byl o dobré vědet, co mohl personál porušit...aby se dal mechanismu nakažení popsat..víme že se tam chodí ve skafandrech
...jen se o tom nesmí mluvit...
ale já to sylšel i v televizi, několikrát o tom mluvili, že tam slouží personál nakažený, páč ničemu to nevadí.
Takže to není pravda, že se o tom nesmí mluvit.
To je schizofrenie! V nemocnicích, kde je spousta oslabených, nakažený personál nevadí, ale třeba knihovny, kde se člověk nezdrží, jsou zavřené. Hanba papalášům!
sisi, klidně nadávejte na koho chcete, ale asi nechápete text.
ten nakažený personál nevadí, páč ošetřuje též stejně nakažené.
Milane, ne vždy. Přišla skupina zdravotnických studentů na výpomoc a že budou pracovat na normálních odděleních, dostali jen obyčejné roušky. No jo, jenže občas některého poslali i k nakaženým. Do 2 týdnů několik studentů nemocných kovidem. Ovšem než se nemoc projevila, tak patrně ještě pracovali i na normálním oddělení. Jak je to možné v našem údajně skvěle organizovaném zdravotnictví?
Nebyla maminka riziková? Stává se, že lidé s covidem chytí v nemocnici navíc pneumokoka, což bývá smrtící. Na pneumokoka se doporučuje očkování od 50 let a zdavotní pojištovny přispívají, od 65 let je očkování zdarma. Nemocnice je kolektivní zařízení. U starších lidí je např souběh pneumokoka a čehokoli jiného závažný stav. Tím chci říct, že samozřejmě v nemocnici lze chytit cokoli.
Právníka zkusit můžete. Jestli máte šanci na úspěch, nevíme.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.