Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Náklady na výrobu jednoho ks perníku

Od: dp odpovědí: 8 změna:

Dobrý den,

je to taková zvláštní otázka, ale jsem na poradte.cz ( :

Zajímalo by mě, jaké jsou náklady na výrobu jednoho obyčejného vánočního perníčku, s obyčejnou polevou.

Gramáž by byla obyčejná.

Samozřejmě chápu že to bude cca.

děkuji

 

 

8 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


1x

Najděte si nějaký recept na perníčky na netu. Pokaždé tam píší všechny suroviny podrobně a i kolik kusů z dávky uděláte. Bude samozřejmě záležet na velikosti kousků, ale i to se dá předpokládat +,-. No a pak si spočítejte cenu surovin a vydělte tím množstvím perníčků, vyjde Vám cena materiálu a pak si od oka přidejte cenu práce a elektřiny a to připočtěte. Ptáte se orientačně a tak budete mít cenu orientační. Nakonec na netu najdete i ceny od pekařek, které perníčky prodávají a každá je má trochu jiné, protože každý člověk si cení svou práci jinak. A Vy se ptáte jenom ze zvědavosti, tak se podívejte na internet a na prodej domácích perníčků a budete lehce v obraze.

Tady jsem Vám namátkou našla ceny jednotlivých perníčků a můžete toho najít daleko, daleko víc. Ale jestli máte na mysli opravdu obyčejné, nezdobené, tak ty asi najdete těžko, protože ty by nikdo nekoupil.

 


0x
Náklady na obyčejné suroviny z receptu + energii na pečení vydělte obyčejnou gramáží a dostanete přibližnou hodnotu. U perníčku na objednávku ale ještě musíte k nákladům připočítat obyčejnou mzdu za práci. Ale výsledná cena na zakázku může být stejně vyšší. Proto by bylo vhodné zmínit důvody dotazu.
dp

důvod-zvědavost

zajímá mě kolik je cena výroby jednoho ks perníčku.

důvod nemám

liska5

Je lepší počítat v kilogramech a pak to vydělit. Sečíst suroviny z receptu, zjistit si, kolik kousků se z toho množství těsta upeče, započítat elektřinu a práci výrobce, i to mytí nádobí a přístrojů, jejich opotřebení, úklid výrobních prostor...V konečné ceně bude i balicí proces a materiál + doprava se vším všudy. Nakonec prodavač si přirazí za své služby.

 

pet32

0x

Záleží kolik vyrobíte těsta, cena surovin, energie, jestli vyrobíte sám nebo někomu platíte mzdu.

 

pekarka

0x

Určitě máte doma recept na vánoční perníčky. Těch receptů jsou ale spousty. Tak dá se zjistit kolik stojí suroviny na jednu dávku - tak asi 30 perníčků a na hodnotu jednoho perníčku se dostanete snadno. Navíc každá trouba peče jinak, má jinou spotřebu a 1 ks domácího perníčku vyjde určitě zase levněji, než koupený v obchodě.

 


0x

Chcete obyčejné perníčky s obyčejnou polevou, jak píšete. Ale to asi mnoho neprodáte. Právě to neobvyklé zdobení se prodává. Co je takové obyčejné, asi na dračku nepůjde.

Udělala bych dávku perníčků, třeba z půl kila mouky a vše spočítala: cenu mouky, cukru, vajec, koření atd. Potom cenu bílkové polevy: opět bílky, cukr, citrón...

Kolik hotových nazdobených perníčků z té dávky je? Takže veškerý součet cen vydělíte počtem hotových perníčků. Ve finále musíte přičíst určitou částku za pečení /el. proud/ a taky za svou práci. Takhle vypočítáte cenu jednoho kusu. Jaga.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]