Nejste přihlášen/a.
1) Nejprve musíte najít tu osobu - tj. identifikovat ji.
Zjistěte si nejprve celé jméno a příjmení, případně rodné příjmení.
Pokud jste příbuzná nebo dědička - nebo potomek dědice - tak si sežeňte v rodině nějaké dokumenty - obvykle rozhodnutí notáře o vypořádání dědictví, tak jsou uvedeny i základní údaje o zemřelé osobě (jméno, příjmení, datum narození a úmrtí).
2) Obec, místo pohřbu
Víte-li kde kdy bydlela, tak se ptát v tomto místě, sousedů. Obyvkle se pohřbívá blízko bydliště, nebo do rodinného hrobu.
3) Místo na hřbitově
Informaci by měl podat správce hřbitova - pokud ale šlo jen o uložení urny, tak to vědět nebudou, příbuzní si ukládají urny různě. Pokud víte hřbitov - orientačně, tak se zeptat na okolních pohřebních službách, obvykle bývají tak 2-3 na okres, pokud se smilují tak by mohli dát informaci a možná i staré parte.
V Praze na větších hřbitovech jen se jménem a příjmením neuspějete, musíte mít aspoň data, protože jmenovců je hodně.
Samozřejmě parte je dobrá stopa!
-
Na matrikách by Vám jako příbuznému mohli dát určitá data, ale nejprve byste musela doložit to příbuzenství. V každém případě se do matrik neuvádí, kde byl dotyčný pohřben.
O jakou dobu úmrtí se jedná? Pokud cca začátek 20.století, tak po 100 letech jsou matriky k dispozici v archivech pro všechny a v té době se obvykle pohřbívalo do hrobu tj. je o tom v církevních matrikách i zápis - kdo a kdy kde pohřbíval. Církevní úmrtní matriky vedl kněz, který obvykle i pohřeb odsloužil.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.