Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Co je předmětem dedictvi

Od: dance® odpovědí: 9 změna:

Dobrý den, potřebuji poradit. Co vše je předmětem dědického řízení u notáře? Jsou předmětem řízení i osobní věci zemřelého včetně nábytku a vybavení bytu? Musím tyto věci do proběhnutí jednání u notáře někde skladovat a zdokumentovat? Nebo toto notáře nezajímá a není potřeba to řešit?

Děkuji moc za odpověď.

 

 

9 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

pb®

6x

Před týdnem jsem absolvovala dědické řízení po tátovi. Pokud se dědicové předem dohodnou, že zemřelý nevlastnil hodnotné věci a toto notáři sdělí a budou na tom trvat u notářského řízení, pak je vše v pořádku. Notář pochopitelně po bytech nechodí, takže co jde, to zamlčte, jinak ze všecho se platí odměna notáři. Pokud měl věci a oblečení stejně jako vybavení bytu běžné hodnoty, nikoho to nezajímá. Pokud měl zemřelý dům zařízen secesním nábytkem, sbírku obrazů a oblečení od předních světových návrhářů a dědicové to začnou vytahovat na světlo a chtít se o to dělit, pak za to zaplatí. Stejně tak to lze udělat i s odhadem nemovitostí.Máte-li známého co prodává reality a může udělat odhad nemovitosti, domluvte se na co nejnižším uvěřitelném odhadu. Notář vám sice neuvěří, že byt v Praze má cenu jen 2mil., ale nebude zjištovat, jestli chaloupka v horní dolní má cenu 500tis. nebo 1,5mil.

 


5x

Předmětem dědického řízení jsou veškeré movité a nemovité věci, peníze a cenné papíry, tedy veškerý majetek, který zemřelý vlastnil. To je zároveň odpověď i na vaše další otázky. Dědicové se musí postarat o to, aby majetek nebyl do ukončení dědického řízení zcizen.

 

id

3x

Nám bylo notářem řečeno, že nábytek i zařízení bytu starší 5ti let se nazapočítá, zrovna tak běžné osobní věci zemřelého.


prosim a to je informace jak stara , dekuji

id

2 roky.

Pokud se pozůstalí dohodnou mezi sebou, že běžně používané věci se nikam nepíší, nehásí, tak k soupisu půjde jen nemovitosti, auto, bankovní účty a hotovost. Ani 2 roky stará lednice tam nemusí být nebo snubní prsteny, řetízky. Předpokládám, že zemřelý neměl sbírku mincí či obrazů a podobně.

 


1x

Je to složitější na popis, ale vždy podle rozumu. Proč byste schovávali staré špinavé, poškozené, bezcené ošacení, to vyhodíte. Určitě ale nevyhodíte lednici, ale obsah URČITĚ.

 

athenaise*

0x

dance@ já bych zavolala tomu konkrétnímu notáři, určitě řekne

 


0x

Předmětem dědického řízení by měl být veškerý majetek zemřelého, třeba i špinavé fusekle. Do doby, než řízení proběhne by měl být tento majetek dostatečně zajištěný proti rozebrání (rozkradení) pozůstalými.

 


0x

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem @kapkanadeje z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Upozornění od sys kapkanadeje 15. 08. 2020 19:41:09
! Pravidlo Z7: je zakázáno poskytovat návod k páchání trestných činů nebo nečestnému (podvodnému) jednání a také nelegálního šíření softwaru, autorských děl atd.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]