Nejste přihlášen/a.
Mám zato, že kontaminace tímto způsobem kdy na eternit sáhnete a pak sáhnete na něco doma bude minimální, jednak proto, že rukou tolik nesetřete , pak také něco odpadne hned na místě a protože s rukama asi "hýbete" tak těch částic co donesete domů nebude tolik aby jste tím znehodnotil celý objem vzduchu v místnosti. Eternit je nebezpečný jestliže ho budete řezat brousit vrtat lámat drtit bez ochranných pomůcek a zvláště delší dobu (vdechování). Jen tak pro zajímavost, dříve s ním běžně pracovali pokrývači, v domácnosti se běžně nechráněný azbest (azbestocementové desky) používal jako desky proti žáru např. ke kamnům nebo pod vařič...atd.
Ještě dodatek. Azbestová vlákna při dlouhodobé expozici vdechováním mohou napřed způsobit zánět až pak následně z toho zase může ale zase může ale také vůbec nemusí být něco víc. Mimochodem podobně mohou působit i jiné prachy, které by jste za nebezpečné ani nepovažoval nebo lidé nepovažují např. trvalé vdechování jemného dřevěného prachu...Myslím tedy že není důvod k panice, respektive, těch škodlivin je dnes kolem nás tolik že pokud by jste o tom věděl tak asi se z toho zblázníte Většina nemocí je souhrou vícera faktorů, to je také důvod, proč jisté věci které mají prokazatelně škodlivé účinky na zdraví nezpůsobí poškození zdraví vždy a ne každému. To platí i pro nemoci infekční. Aby jakákoli nemoc vznikla musí tam být mimo hlavních faktorů ještě připravené i ty ostatní "podmínky".
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.