Nejste přihlášen/a.
Já nevím, ale když jsme doběhli nějaký závod na delší distanc, tak více lidí zvracelo. Snižte si treninkové dávky. Měla byste mít nutričního poradce. Ke své obvoďačce ne, ale objednat se někde na sportovní lékařství, aby to s vámi probral někdo zasvěcený. Tady jde o rozvržení stravy, kdy před výkonem více sacharidy, po nějaké době po výkonu spíš proteiny. Pak jde o kyslíkový dluh, kdy se nestihne odplavit kyselina mléčná. Játra a ledviny to nemusí stíhat a metabolity působí na mozek.V neposlední řadě tekutiny a minerály / Mg/. Při sportu je stres a dopadá zakyselením na žaludek. Můžete si zavinit i žaludeční vředy.
Berete nějaké potravinové doplňky pro sportovce? Vy nemáte trenéra, který by tu poradil, kdy co brát, jak a co jíst a pít?
Dobrý den. Když to přeženu s fyzickou prací, také to tak mám. Je to důsledek přetížení a přehřátí. Prostě musíte ubrat. Nezapomeňte že s přibývajícím věkem budou síly jen ubývat. Připomněla jste mi známéno který si přišel postěžovat ve svých 42 letech k lékaři: "Pane doktore, já byl v pátek popíjet s kamarády, táhlo se to do rána, ani jsem nespal a jel na kole hned druhý den dvě stě kilometrů. Bylo mi strašně zle. Slabost, vyčerpanost, chvílemi na zvracení. Nikdy jsem to nemíval a vždycky všechno zvládnul úplně v pohodě. Nevíte co s tím?". A lékař mu na to jen řekl: "To je normální. Nic si z toho nedělejte. Jste úplně zdráv, jen jste už prostě starej."
Že jo. Podle mě to nejsou zdaleka ještě ani pověstná "nejlepší léta"...ale pro někoho "slova lékaře - svátost"
Když Vám to nedělá dobře, tak to nedělejte. Taky mi některé cviky nedělají dobře. Je mi i nevolno z Vibro Shaperu. Když hodně sportuju, tak z toho onemocním. Dostanu virózu. To už mám vyzkoušené. Takže sportu k nemoci místo ke zdraví. Přitom já speciálně sportovat mám. To mi říkali doktoři z několika oborů.
No jo, když ona i správná intenzita tréninku, četnost, strava...atd..je docela věda.
Pokud to nedokážete "ukočírovat" sama, měla byste si najít dobrého trenéra...a pro "začátek" to bude chtít zvolnit.
Jsou i takové "paradoxy", kdy jedinec s "menší intenzitou" tréninku je na závodech lepší než druhý jedinec, který "dře" do úmoru.
Dát si na ruku hodinky s měřením tepu VO2max, SpO2...je to nejmenší co pro sebe můžete udělat (a pro případnou další analýzu od sportovního lékaře, který tomu rozumí).
Já bych to shrnula za všechny. Nic se nemá přehánět a někdo má staré tělo už po 35. Je to dáno geneticky. To máte jak s baletkami. Ta slavná ruská baletka Maja Plisecká tančila do vysokého věku a byla úchvatná. Jiné jsou ve 40 rády, že mohou normálně chodit. Každý to máme jinak. Nejhorší je to hraní si na něco. Existuje takové německé přísloví - Alles macht uber Zeit. Všechno má svůj čas. Vždy si na to vzpomenu, když vidím ty "mladice" v minisukních s tou typickou kolébavou stařeckou chůzí - to není na vás, jen pro doplnění.
Nedílnou součástí treninku je i relax. Ze svalů, orgánů a potažmo z krve se musí dostat pryč metabolity. A čím jsme starší, tak toho relaxu / protažení, masáže, plavání, spánek/ je potřeba víc! Vám tohle chybí a časem se to musí podepsat na výkonnosti, příp. úrazovosti. A nedej bože zánětu ledvin. Stres se školou se přičítá. Pak je žaludek pořád stažený. Buňky v těle, vč. krvinek, se nepřetržitě obnovují a je potřeba jim dodávat kvalitní materiál stravou. Ani sportovního psychologa nemáte k dispozici?
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.