Nejste přihlášen/a.
Zdravím,
asi to všichni, kdo máte menší děti znáte. Je večer, děti jdou spát, ale po chvíli začnou pořád chodit s pokojíčku s tím, že musí čůrat, kakat, napít, atd. Přitom rituál před spaním je záchod a pak do postele.
Má za vás cenu jim vyhrožovat trestem (pár na zadek, atd.), pokud do toho nočníku nic nevyčůrá/nevykaká, když tam jde pod touto záminkou?
Na jednu stranu je chci odnaučit toto vymýšlení, na druhou stranu za nechci, aby se pak začaly bát jít na nočník, kdyby náhodou opravdu potřebovaly. Občas se stane, že něco málo ze sebe dostane, ale to je tak cca jeden případ z dvaceti..
Ano, přesně tak, trošku je pomazlete a poňuchejte, at jdou v pohodě spát. Dopřejte jim trošku podvečerního kontaktu s Vámi. Nejsou vylítané, tak se jim ještě nechce spát a podle nočníku soudím, že jsou ještě malinké. To patří k věci.
Běžte si s nimi do pokojíku povídat.
Kde začíná násilí, tam končí rozum. Proč na zadek? Buďte rád, že jsou zdraví a šikovní.
Uživejte si to, to dětství našich dětí tak rychle uteče.
fugi- to by mě zajímalo, jaká v dnešní době máš připravená překvápka a jak dlouho ti to budou děcka baštit.. Za rok za dva to bude trochu těžší a možná dražší. Možná přijde na řadu i zvýšený hlas. Děcka se dají oblbnout jen do pěti let a to ještě jen některé-záleží na povaze. Každopádně hlavně at jsou zdravé..
Jsem ze starší generace. Moje děti a nyní vnoučata dostanou za úkol - zamést, vysát, uklidit neuklizené hračky, umývat nádobí... Záleží na věku dětí a funguje. Nerozčilovat se, neprojevit depresi, s úměvem zadat.
Děti touží po společnosti, po kontaktu. Dítě není žárovka, aby se dalo vypnout tlačítkem vypinače, a konec, skončil den. Večerka...jako na vojně nebo v base. Na TAKOVOU kázeň je ještě brzy. Trochu trpělivosti, maminko, tatínku, trochu víc empatie. Tak at se vám to daří, ten malý princ nebo princezna vám to jednou vynahradí. Toto ještě dlouho nebude na trestání!
No já jsem odpověď "regine" pochopila tak, že když se děti tím uklízením hraček a pomáháním třeba v kuchyni unaví, tak pak zalehnou a jsou natolik unavené, že je nějaké vylézání z postele ani nenapadne. Ale to by platilo už na větší děti, ne na mrňata, která ještě musí chodit na nočník. Já si myslím, že to chce vydržet, protože to rychle přejde. Asi chtějí být déle ve společnosti. Je jim divné, že ony musí být v posteli a dospělí ne, tak jsou možná jenom zvědavé co tam bez nich děláte. Tak já bych si k nim na tu chvíli sedla a četla pohádku. Pohádky jsou přece krásné a pobaví i Vás.
Rozhodne cekat s vareckou hned za dverma a jak vystrci nos, tak serezat jak zito. At si fakani zvykaji.
Jeden můj vnouček asi ve 3 letech měl takové smyšlené argumenty, že to bylo z našeho hlediska evidentní lhaní. Bavila jsem se o tom s psycholožkou a tu to nijak nevzrušovalo. Prý že to není nic vzácného, že je to jev dočasný a v tomhle rozsahu je to projev vyšší inteligence. Takže Vás chci uklidnit, že máte velmi inteligentní děti.
Když jsem přijela za vnoučaty, tak si mne před spaním pokaždé vyžádala, abych jim vyprávěla buď o našich zvířatech, nebo co dělala maminka, když byla malá. Sedím u nich potmě a povídám, zpomaluji, dělám pauzy a oni postupně odpadají. Vím, že rodiče tolik času nemají. Tak se střídejte a povídání zkratte. Témata třeba výchovně - vzdělávací nebo fantazie, at mají o čem při usínání přemýšlet.
Vzpomínám, jak naše děti vždycky chtěly po manželovi před spaním vyprávět. Ale jen jedno O MYSLIVEČKOVI. Byla to pohádka, kterou si manžel sám vymýšlel. Obvykle začínal: Mysliveček bydlel v myslivně, u lesa, byl to takový velký dům. Poznal se podle toho, že nad okny byly přidělané rohy z krávy.
V tu chvíli dcerka snaživě vyjekla: néné, z kjávy, to byly johy z jelena!
A manžel pokračoval, jak s myslivečkovi chodila zvířátka a on jim vařil čaj, nebo kafíčko, ale jen těm hodným....schválně občas něco spletl, aby ho děti mohly opravovat. Usnuly nakonec obě. A já dodnes na populárního "myslivečka" vzpomínám. Jaga.
Jagušo, naše malá dcerka byla na návštěvě u kamarádky, jejíž otec byl myslivec. Když přišla domů, vzrušeně líčila, jak to u nich vypadá." Víš, mami, oni mají úplně vyjelenovanej byt! "
Já jsem si k dětem vždycky na chvíli večer sedla a povídali jsme si, co jsme dělali celý den, co se jim líbilo - od malinka jsem to provozovala, i když ještě pořádně nemluvily. Nakonec pohádku - u té jsem usínala, tak mě nejdřív děti opravovaly a potom už ne, usínaly. Mám názor, že děti potřebují cítit ,že jsou v bezpečí. V každé rodině to je jinak, někdy nic nepomáhá, jen se jim ještě nechce spát. Ale netrestala bych je, pak, pokud by usínaly s pláčem, není to dobré. Teď se mi to říká,že? Děti mám dospělé a vnuky mám jen občas, tak mi nedělá problém u nich večer pobýt. Ale jak budou starší, určitě přestanou vyžadovat vaši přítomnost.
Tak si to užívej, Fugassi. Není daleko doba, kdy Tě malá slečna pošle pryč, aby kamarádky neviděly, že potřebovala na cvičení doprovod. Tati už běž, tady už Tě nepotřebuju.
Vidím že problém nezvládáte. U nás nic takového neexistovalo i bez nadávek a vyhrožování. Já jsem chodil příkladem vstříc. Děckám jsem řekl pojďte, necháme mamu at se dívá na ty svoje seriály a jdeme spat. Byl jsem obvykle první, kdo usnul.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.