Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Exekutor mě podvedl

Od: 22 odpovědí: 3 změna:

Chtěla jsem poradit,měla jsem přítele který si vzal nějaké zboží od firmy Multirent ve výši 14500,-kč.a nesplácel to byla na něj provedena exekuce,a to vše se stalo kdy já jsem s ním ještě neměla nic společného!v roce 2005 jsem byla v osmém měsíci těhotenství a zazvonil u nás exekutor,přítel nebyl doma,a já po jeho prosbě jsem slíbila že příteli vyřídím,jak jsme se spolu domluvili,že půl roku bude splácet pět set korun a po půl roce bude splácet 2000,-kč.na toto po mě chtěl občanku pro potvrzení že se mnou mluvil a pro ověření totožnosti:Nejsem si však jistá jestli jsem něco podepisovala nebo ne!vzkaz jsem sice vyřídila ale můj přítel to neplatil a najednou přišel papír že jsem si dluh na sebe převzala já!Tím pádem mě vznikla pohledávka velmi navýšená a to na 183,-+náklady!S přítelem jsem se rozešla minulý rok v únoru a ted mě udělali srážky nejprve z rodičovského příspěvku a ted s podpory.mám na starosti dvě děti a žiju sama.co s tím,je z toho nějaké východisko a jak bych měla postupovat!děkuji za radu!

 

 

3 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

jirbar*

4x

Dotaz je buď nějaký nesmysl, nebo alespoň naprostá neschopnost se orientovat v tom dnešním právním prostředí.

§ 531

(1) Kdo se dohodne s dlužníkem, že přejímá jeho dluh, nastoupí jako dlužník na jeho místo, jestliže k tomu dá věřitel souhlas. Souhlas věřitele lze dát buď původnímu dlužníku nebo tomu, kdo dluh převzal.
(2) Kdo bez dohody s dlužníkem převezme dluh smlouvou s věřitelem, stane se dlužníkem vedle původního dlužníka.
(3) Smlouva o převzetí dluhu vyžaduje, aby byla uzavřena písemnou formou.
(4) Námitky, které má vůči věřiteli původní dlužník, může uplatnit i osoba, která dluh převzala.

Vzhledem k tomu, že ten exekutor chrání práva věřitele, potom asi připadá v úvahu odstavec 2 zmíněného paragrafu. Potom totiž věřitel může chtít splnění dluhu na kterýmkoliv z dlužníků.

Ovšem původnímu dlužníku vzniká neoprávněný majetkový prospěch. To je zas jiný paragraf.

Otázka ovšem je, zda přistoupení k dluhu byla taky svobodná vůle, či tazatelka nebyla uvedena v omyl. Opětovně jiný paragraf.

Pěkný rozbor. Suma sumárum z toho plyne - obrátit se na právníka. Ten pak může na základě znalost i konkrétní situace poradit.

 

knopka*

0x

Nemá co po tobě chtít občanku!to může snad jen policie.Každopádně bych se spojila s exekutorem a chtěla bych vidět na základě čeho to srážejí tobě.Aspon budeš vědět jestli jsi něco podepsala nebo ne.Nejste manželé tak dluh je pouze povinného!Zdá se mi to nějaké divné,teoreticky když to vezmu tak tu tvoji občanku mu mohl dát tvůj přítel aby exekutor napsal tvoje udaje a hodit to na tebe,nebo to mohla být tvoje maminka když jsi třeba šla do krámu.Jak lze prokázat žes něco ty podepsala?Chtěj vidět ten papír na základě kterého ty máš něco platit za přítele.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]