Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
zajímalo by mě, s jakými produkty z lékárny (bez předpisu) máte dobrou zkušenost. Co kupujete pravidelně a co se vám nejvíc osvědčilo?
Já mám velmi dobrou zkušenost s výrobkem Biosil (na zlepšení kvality vlasů, nehtů) - stojí pár korun a hravě strčí do kapsy i dražší produkty. Na suchou kůži je zase výborný Excipial U Lipolotio. Také kupuji v lékárně Jarischův roztok, který používám na plet na dočištění - má tonizační a zklidňující účinek a taky je to za pár korun.
Co kupujete vy? Máte třeba tip na něco dobrého na imunitu nebo na kosti/klouby, co nestojí majlant? Nebo nějaké léty osvědčené mastičky, vodičky... (na cokoli)
můj poklad z lékárny se jmenuje nosní sprej, živočišné uhlí a různá antidepresiva mňam, mlask
rorsach: přesně tak - v trampské nebo turistické nebo cestovatelské lékárničce nemůže chybět živočičšné (nebo aktivní) uhlí pro případ průjmu. Je to základní nepostradatelná část prázdninové lékárničky!
Také něco pro náhlé nastydnutí a teplotu, obyčejný acylpyrin už asi nikde není, tak novější aspirin nebo paralen.
Samozřejmě dlouhodobě osvědčené "pero"s jodovou tinkturou, lihovým roztokem jódu JODISOL na odřeniny, píchnutí hmyzem a další
Pro cesty v nerozšlápnutých nových botech je nutné mít sebou (dá se nosit v peněžence) pár polštářkových náp/...í buď už nastříhané, nebo odstřižené z metr dlouhého pásu podle potřeby užší nebo širší.
Kupodivu je v domácí nebo turistické lékárničce nutná pinseta s rovnými/... na vytahování třísek, včelího žihadla, zaníceného chlupu nebo fousu, nebo klíštěte.
Alergici nebo i opatrnější turisté mívají v peněžence jeden dva prášky něčeho proti alergii , co kdyby náhodou.. nějaká vosa, pavouk, mravenec nebo snad seno, či kvetoucí keře..?
A už ne v lékárně, ale v kuchyni si do prázdninové lékarničky dát pár hřebíčků pro provizorní léčení bolestivých míst v puse - dásně, zubu
Nesnaží se tu náhodou výrobce Biosilu zvýšit prodeje?
Kdybych načůral do zkumavky a řekl, že je to Supermanův roztok na suchou kůži, vypila byste ho a byla spokojená.
Sortiment lékáren se dá rozdělit do 3 skupin:
- léky na předpis - třeba Neurol - plní svůj účel
- léky bez předpisu - třeba Ibalgin, Paralen - plní svůj účel
- sezónní zázraky na počkání, pasti na důchodce, doplňky stravy a další přípravky - Kamzík, GS, Centrum, Celaskon, Strepfen, Neospan, různá probiotika nebo všechno vámi zmiňované - v lepším případě jen placebo a vysavač peněženky
S výrobcem Biosilu nemám nic společného a ten skutečně zabírá (ač samozřejmě vyloženě zázrak to není - to snad ani nikdo neočekává).
Ptám se zde na pozitivní zkušenosti lidí s konkrétními přípravky, takže rozhodně nevěřím všemu, co se nabízí v reklamě. Mimochodem kdybych měla ke všemu v životě přistupovat s takovou skepsí, tak bych nevěřila ani tomu, že mi k něčemu pomůže zdravé a střídné stravování a pohyb na čerstvém vzduchu. To bych vlastně nemohla věřit vůbec ničemu.
@Danka86,
jenže změna životního stylu Vám netahá peníze z kapsy. I kdybyste o ní měla pochybnosti, stála by za zkoušku. Případně ji můžete konzultovat se svým lékařem> lékařem, který Vás na rozdíl od laiků v internetu zná, ví, jak na tom jste, a co by Vám případně mohl doporučit.
I laici mají různé zkušenosti. Tomu pomohlo tohle na tamto a jinému tamto na tohle. Ale tomu, kdo se bude cizími zkušenostmi řídit, může obojí uškodit, protože jeho celkový zdravotní stav je jiný.
Podle mých zkušeností mají ta hledání "pokladů z lékáren" nebo "doplňků stravy" suplovat neochotu pro své zdraví sám něco udělat.
Na kvaltu vlasů, nehtů i pleti (a nejen těch) nejlépe funguje zdravá střídmá pestrá strava a dostatek pohybu na čerstvém vzduchu bez ohledu na počasí. Ušetříte tak těch "pár korun za poklady z lékárny", protože je (ty poklady) nebudete potřebovat.
@Danka,
škoda, že jste podobný příspěvek jenom čekala, že se tím neřídíte.
Raději než do klasické lékárny zajdu do tzv. Zelené lékárny nebo do Makrovegetu. Například když jsem měla období potíží s usínáním, namísto nějakých chemických jedů jsem si koupila kapky z kozlíku lékařského. Někdy mne zlobí žlučník, pomáhá mi vlaštovičníhová tinktura. Častěji než v lékárně hledám poklady v přírodě.
Vilík, tak to máte přibnližně na tři roky vystaráno, jestliže každý den použijete 1 cm náplasti.
Pro nějaké ty "poklady" si občas zajdu do prodejny typu Zdravěnka. Skoro vždycky tam koupím nějakou pohanku (lámanku, mouku), nějaký speciální olej (dýňový, ořechový...), nějaké suché plody. Různě, vždycky mě něco osloví.
Vzpomínám, že jsem kdysi kdesi četla (ale spíše slyšela, protože zrakovou pamět mám lepší a lépe bych si pamatovala) seznam potravin, které bychom měli denně sníst. Rozhodně tam byla jedna mandle. Pak tuším, že to byla jedna lžička olivového oleje a kousíček velmi hořké čokolády. Víc už nevím, ale i to vyjmenované jsou docela velké poklady pro zdraví.
Žádné poklady z lékárny neznám. Je to jen byznys na tahání peněz z lidí co tomu věří. Občas jsem koupila v lékárně hořčík, na doplnění, když jsem měla z námahy křeče v nohách. To mně pomohlo. Příležitostně v zimě koupím nějaký dobrý čaj jako změnu, jinak med a citron. Biosil jsem kdysi dávno na velké doporučení známé koupila, užívala a efekt naprosto žádný. Myslím, že základ je hlavně v životosprávě.
Užívám druhý měsíc Amylasin, snížila jsem porce a maso a opravdu se po něm hubne. A nedám dopustit na Hylo Comod na syndrom suchého oka.
Nedoporučuji jakékoliv brusinky tomu, co má problémy s močovým ústrojím, nestačí to, a urolog mi dokonce zakáhal urologický čaje, které mají v době potíží spíše dráždivý účinek.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.