Nejste přihlášen/a.
Ahoj,
tak jsem se rozhodl že by mě to bavilo, ale chtěl bych hrát raději na elektrickou kytaru, potřebuje taková kytara v dnešní době kabel zapojenej do zásuvky? Kdyby to nešlo tak si koupim raději obyčejnou, víte na co si mam při koupě kytary dát pozor? Předpokladam že si pro začatek koupim něco co se nerozpadne v ruce a má 6 strun, chtěl bych hrát nějakou tvrdši hudbu než jemnou je nějaká věc která rozhoduje jestli budou struny hrát jemnějš nebo tvrději? Díky za tipy...
už vím něco o kytarách, odpovídejte prosím na aktuální dotazy níže
Já chci jezdit v bavoráku, to nevadí, že nemám ŘP asi tak je ten váš výkřik Já chci hrát na el. kytaru. Proboha už jste ji někdy aspoň viděl? Už hrajete na obyčejnou? No a el. kytara nepotřebuje elektřinu, ten kabel si strčíte do...Fakt jste mě pobavil po ránu.Myslím, že snaha rádců kteří radí odborně je naprosto zbytečná a vy netušíte vůbec o čem mluví, vy prostě chcete hrát na el. kytaru. Malé děcko co stále křičí já chci, já chci.
Naučte se nejdřív základy na obyčejné kytaře. Pak se zjistí, zda na to máte pokračovat na elektrické. Máte nejen schopnostmi, ale i finančně. Vnuk chodí po 3 letech klasické kytary na elektrickou kytaru soukromě v krajském městě a platí za jednu hodinu kolem 460kč. Jinak si jako začátečník pochvaloval kytarovou školu Honzy Homoly na internetu.
1) Na jakoukoliv elektriku můžeš hrát trénovat i bez zapojení, jen nebude mít elektrický zvuk a boost a ani nebude zvučit jako akustika. Kamarád často hrál nápady bez zapojení.
2) Existují již dávno malinká kombíčka a to si dáš třrba za pas a chodíš s kytarou po kychyni a hraješ. Věř, že ta malá mrcha hraje dost. Absolutně mobilní.
3) Pokud chceš hrát a myslíš to vážně, tak snad máš nějaký styl a podle toho si kupuješ nástoj a booster případně. Takže jakou kytaru? Podle toho co míníš hrát. Country? Thrash? Black? Rock?
elektrická kytara sama o sobě skoro vůbec nezvučí. Potřebuješ ji připojit na nějaký zesilovač. To se dělá stíněnou šňůrou. Nemůžeš použít normální dvojlinku, protože by se ti do drátu indukovalo sítové napětí a ke zvuku kytary by se ti přidalo nefajnové a neutlumitelné bručení 50 Hz.
A druhá věc. Samotná kytara obvykle mívá jen přepinač snímačů a nějaké tónové clony, kterými se zvuk dá trochu pozměnit, ale je to pořád jen zvuk normálních kytarových strun. Jestli chceš mít skutečně tvrdý zvuk, potřebuješ nějaký kytarový multiefekt. Mrkni se na tipy pro začátečníky . Obvykle se používá typ fuzz nebo booster. Třeba tento . Zajímavý efekt je oktáver, který ti posune zvuk kytary o oktávu výš nebo níž.
Efekty typu Flanger nebo Phaser si nekupuj. Zní sice pěkně, viz ty podivné zvuky na začátku skladby Zahrada ticha, ale rychle tě přestanou bavit.
Mnoho zdaru.
Takze kdybych si koupil elektro kytaru a k tomu prenosne minikombo ktery si pripevnim treba na opasek tak muzu uz hrat? Jen nerozumim ohledně tech snimaču, predpokladam ze uz jsou na elektricke kytare nainstalovane a kazda ma jine, takze koupim jenom elektro kytaru a minikombo ai nejaky kabel na zapojeni a muzu uz hrat? Zkratka elektro kytara se liší narozdíl od té normalni že ma jiny vzhled a má již zabudovane snímače, ale když elektro kytaru nepřipojím tak ji mužu používat jako klasickou kytaru?
dobře děkuji, a když si koupim kytaru pro leváky, nebude mit pravak kamarad problem si na ni zahrat? Vsiml sem si ze nektere kytary jsou pro pravaky, abych s tim pak problem nemel i ja
Ani ne, mam třeba myš ktera je udajně pro pravaky a přitom mi dobře padne i na levou ruku, to sami s více věcma...
Marshall MC2 je chrchel, ktery dela Marshallu akorat ostudu. Zdroj staci jakykoliv univerzal, treba od Hamy. Baterii nedobiji.
Trsatka stoji par korun. Kup si nekoli ruznych a zkousej, jake Ti bude vyhovovat. Nakonec zjistis, ze pro ruznou hru vyuzijes ruzne a zakotvis u nekolika odlisnych.
Na vybrnkavani jsou lepsi tvrdsi s ostrou spickou, na rytmicke hrani spise mekci s kulatou spickou. Mekci hrajou jemneji, tvrdsi Ti zase davaji vetsi moznost kontroly stylu, hlasitosti a raznosti hry.
Kdyz budes hrat s tvrdym na tenke struny, snadno struny pretrhnes. Tvrde Ti ale umozni hrat tvrde.
HSS muze byt pro zacatecnika, ktery nevi co chce asi dobra volba. Tu stredovou pozici ale asi stejnak vyuzijes minimalne.
Lepsi by bylo mit moznost vyzkouset si na nejaky cas nekolik ruznych konfiguraci. Kde takovou moznost ale vzit, ze?
Tak jsem se rozhodl po hodinach čteni o kytar že půjdu asi do dražší HSH sestavy, ale ty kytary už mají tremola, když vezmu tu páku a zahodím jí stačí to když to nechci nebo se to musí náročně zašpalkovat (už ani nevim proč se to dělá)
Zajímalo by mě jak jdou nastavit snímače u HSH kytar konkretně u IBANEZ GRX70QA, má to 5 poloh na internetu jsou ruzny obrazky v kterych se teda moc nevyznam, nezna nekdo obrazek nejakeho schema jaky to zapina snimace podle toho v jake to je poloze? Zkratka bych rad kdyby ta kytara umela nejaky humbucker i "rozdelit" na singl coil coz pry nektery moderni humbuckery a hrat jenom ten "ukřičenej zkreslenej" zvuk jen skrz ty singl coili
Pokud ma HSH 5 poloh, pak se jedna klasicky o prepinani krk, krk + stred, stred, stred + kobylka, kobylka. Ten tvuj Ibanez neni vyjimka.
Popravde nevim o tom, ze by se bezne prodavaly velkoseriove fabrikove kytary s dualni, jednou vypinatelnou civkou. Alespon teda ne v Tve cenove hladine. To uz jsou podle mne vsechno custom zapojeni a nadstavbove snimace. Coz ovsem neni problem poridit a zapojit.
Jak si jednou kytaru poridis, budes mit obrovskou skalu moznosti, jak si ji muzes na miru prizpusobit.
Co se tyce tremola (spravne vibrata, ale vsude se uziva pojem tremolo). Vibrato je zmena frekvence (vyska tonu), coz je pesne to, co se zde deje, zatimco tremolo je zmena amplitudy (sily signalu - hlasitosti), coz je presne to, co se zde nedeje.
Ale holt je buhvi proc zazity vyraz tremolova kobylka...
Zkratka, kdyz uz tam jednou tuto kobylku mas, neni na skodu ji tam nechat a naucit se s ni pracovat. Pokud ji z jakehokoliv duvodu nechces, porid si kytaru s jednoduchou kobylkou. Paku samozrejme muzes odmontovat a nepouzivat ji a nebo ji tam proste mit a nepouzivat ji, ale mel bys vedet, ze ladeni kytary s tremolovou kobylkou je docela opruz. Kobylka totiz drzi na pruzinach a jak jednu strunu utahnes nebo povolis, pruziny se taktez vice napnou a nebo povoli a vsechny ostatni struny jsou v tu ranu samozrejme rozlazene. Naladit spravne tremolovou kytaru je tedy ve srovnani s obycejnou dost zdlouhavy proces.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.