Nejste přihlášen/a.
Nikdy ne společné podnikání. Za rok nebo dva tu bude dotaz jak se spravedlivě rozdělit při ukončení podnikání a spravedlivě to nepůjde nikdy.
Např. jedna koupí nové zrcadlo, založí si doklad do účetnictví a po druhé bude chtít polovinu ceny nebot jej bude používat taky. Ta druhá ovšem nemá žádný doklad.
Přijde vyúčtování za vodu - doplatek. Jedna si zaúčtuje fakturu s doplatkem a druhá odmítne něco platit bez dokladu.
------------------
Provozovnu napsat na jednu osobu. Druhé osobě stanovit nájem za používání provozovny , vystavit jí měsíční/roční fakturu.
Takto podnikají kadeřnice, u nich jde o pronájem křesla. Jinak ostatní pomůcky k podnikání má každá své.
Vizitky si můžete udělat jakékoliv, to není úřední doklad.
Cokoliv ve dvou (a někdy to platí i v sexu) je špatně. Společné nářadí, společné prostory, společné povinnosti - jeden to bude brát poctivě, druhý na to kašle.
Buď si založte s.r.o. jako dvě jednatelky s povinností zastupovat vždy společně nebo mějte podnikání samostatné a kamarádka může za určitých podmínek podnikat ve vašich pronajatých prostorách...
To by také vyřešilo problém s vizitkami - buď "nechtárypryč s.r.o." nebo každá svou vizitku
Při dodržování určitých podmínek to jde - jen si nejsem jist s podnájmem pro dvě různé fyzické osoby.. tam bude asi problém.
Vám jde ale hlavně o tu vizitku ne? Něco ve smyslu "drápky dvou koček" a dole dvě jména, každá svůj kontakt a své IČ... Proč ne... když nebudete počítat, že to bude na věky.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.