Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Kam ještě v ČR na skalní turistiku?

Od: stepm® odpovědí: 10 změna:

Zdravím, když pominu ty hlavní atrakce, jako jsou Prachovské skály, Adršpach, Toulovcovy maštale nebo Drápské světničky, je tu ještě něco podobného? Nemusí to být přímo skalní město, klidně i jen nějaká procházka po skalách, jako je třeba cesta z Babího lomu zpět dolů nebo Ždárské vrchy.

Díky a hezkou neděli.

 

 

10 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


2x

No jejej. Třeba hned Český Ráj - to nejsou jen Prachovské skály nebo Drábské světničky. Je toho mnohem víc: Malá Skála - Pantheon - Frýdštejn, Hruboskalsko, Suché skály, Klokočské skály...

Úplně Vám ve výčtu chybí Českosaské Švýcarsko, Moravský kras... Ze středních Čech pak mohu doporučit Albertov- Drbákovy skály. Jistě se najde mnoho a mnoho dalšího.


Drbákovy skály znám, jsou super, za ty ostatní tipy díky.

 


2x

Co třeba Pulčínské skály / viz seznam-mapy ...dejte si i pohled z letadla, je to tam podrobnější /.

Na úbočí vrcholu Hradisko (773 m) nad valašskou obcí Pulčín leží ojedinělé skalní městečko Pulčínské skály. Jedná se o největší pískovcové skalní město v moravských Karpatech. Oblast byla v roce 1989 vyhlášena národní přírodní rezervací.

Pulčínské skály jsou oblíbeným cílem turistů.

 

liska5

2x

Tiské stěny jsou milé. Takový labyrint. Nedaleko Děčína. Krásné jsou soutěsky Edmundova na loďce v Českém Švýcarsku, pak Kokořínské pokličky, pískovcové hřiby a do skal vyřezané úvozy kousek od Kokořína, Suprovní je kaňon Doubravy u Chotěboře ze stanice Bílek. Hranický kras a v něm Hůrka - přírodní rezervace a naše nejhlubší-Hranická propast stojí za návštěvu. Koneckonců, když procházíte Moravským krasem, taky jdete vlhkými údolími mezi skalami.

 


0x

Kousek od Teplicko-Adršpašských skal jsou Broumovské stěny a Ostaš. Turistů tam bývalo minimum.


Ty beru taky jako ty hlavní, i když je fakt, že moc lidí tam nechodí.

 


0x

Vrch Ostaš u Police nad Metují. Trasa Náchod - Lázně Chudoba /Kudova Zdrój-krásné malé lázně 5 km za hranicemi/ - Karlów :

Bludné skály jsou pískovcové skalní město v masivu stolové hory Bor. Lokalita se nachází v kladském okrese v polských Stolových horách při česko-polské státní hranici na pomezí Královéhradeckého kraje a Dolnoslezského vojvodství. Bludné skály měly dříve status samostatné přírodní rezervace, který byl zrušen po začlenění tohoto chráněného území do Národního parku Stolové hory, vyhlášeného v roce 1993 /Scieliec Welki = Hejšovina viz Babička od B. Němcové...krásné skalní město, bývá tam cíl běžecného závodu z Machova u Police nad Metují = dá se tam z Machova i pěšky, asi 5 km/. Vše je v oblasti Náchodsko - Broumovsko. Pokud nepotřebujete přímo hotel, doporučím levné ubytování, které občas použiji /asi vnitřní poštou, tady by to byla nepovolená reklama/.

 

figurek*

0x

zkuste jít po modré z Křižán/.... Jdete lesem, skoro po rovině a blízko cesty postupně potkáte asi tak deset velkých šutrů, na které se dá vylézt. Ideální turistika pro skalní milovníky.


Tam jsme šli po červené ze Samotína, taky pěkné.

 

host

0x

Jizerské hory. Pěšky, žádné kolo, Cyklisti v lese jsou jako kůrovec, stále se množí a škodí. Zkuste Jizerské hory z různých směrů hezky pěšky. Například

Hejnice - Ořešník, Krásná Máří a pak zpět, krásný výlet. Z Ořešníku je vidět dolů do Hejnic, z Krásné Máří jen šumící les.

Bílý Potok pod Smrkem, kolem kostela k lesu, podle Černého potoka k Černému vodopádu, pak nohoru na Hajní kostel, kde je krásný výhled na Bílý Potok, Hejnice, Luh, Lužec až k Raspenavě a při dobrém světle a počasí i Frýdland a bohužel zrudnost ničící přírodu - polské povrchové doly a elektrárny. Pak nahoru na Frýdlandské cimbuří - krásný zážitek, rozled. A pak pokud toho nemáte dost, tak třeba ještě na Polední kameny a pak dolů opět do Bílého Potoka.

Bílý Potok - cesta pěšky na Smědavu ke Smědavské chatě, pak na Jizeru (1122 mnm), dál po silnici k rašelinovým jezírkům na Čihadlech, pozor na cyklisty, myslejí si, že hory jsou jejich.

nebo ze Smědavy směr Jizerka, Bukovec, nebo k horské přehradě Souš /Dare/.

Cest je mnoho. Prakticky na každém kopci je nějaké vrcholové sklalisko nebo skupina skalisek z jizerské žuly. Na některých jsou i žebříky, zábradlíčko, stupátka (například víc než sto let starý železný schůdek na Kočičích kamenech u chaty Hubertka, které se líbí hlavně rodinám s dětmi.

Nejkrásnějí je hora Paličník - na pohledd z dálky, i výhled dolů. Dopoledne, odpoledne, světlo se mění, pokud je dobrá viditelnost, je opět vidět i Frýdland s typickou stavbou zámku.

Jediný kopec bez skaliska je Smrk, ale je nejvyšší. Hlavně si važte přírody, choďte pěšky, neznečištujte studánky, naopak využijte výbornou vodu. Nebo můžete dojít až k lesnímu prameni minerální vody u Nového Města pod Smrkem.

Krásná krajina, kterou ohrožují nejen polské hnědouhelné doly i někteří výletníci.


doplněno 16.06.19 22:17:

S dětmi můžete v Praze do Divoké Šárky, projít Šárecké údolí až ke skalnímu útvaru vzadu. Jen pozor na klíštata, je dobré držet se cest, nechodit do trávy, kde klíštata čekají na psy a lidi s holýma nohama.

Další krásné bílé vápencové útvary byly a možná ještě jsou v Prokopském údolí, které developeři mění v sídliště pro bohaté, kteří netušejí, jak krásnou přírodu zabírají.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]