Nejste přihlášen/a.
Dobrý den
Mám prosbu jde ještě něco dělat s podvodem, který se stal před cca 20 lety?
Mojí mamince a její sestře zemřel otec po kterém zdědili každá jednu třetinu rodinného domu. Jejich matka (babička) zdědila polovinu. Maminka si matně vzpomíná že cca před 20 lety jí sestra přinesla prazdný papír aby ho podepsala že tam dopíše že se zříká dědictví po prababičce která v tu dobu zemřela a nic nevlastnila. Jenže na ten papír napsala že se zříka své třetiny domu kterou vlastnila po otci. My jsme s maminkou bydleli jinde ale nedávno jsem se podívala na katastr nemovitosti a zjistila že je vlastníkem domu můj bratranec, tety syn. Babička je již take po smrti, takže na mou maminku udělali podvod babička ještě když žila napsala dům na tetu a ta pak na svého syna. Lze s tím ještě něco dělat? Děkuji za odpověď
Trochu si zopakujeme matematiku..
Maminka 1/3, sestra 1/3...jejich matka 1/2.
Už to samotné nějak nevychází (ale já nebyl z matematiky jedničkář).
O podpisu prázdného papíru si také myslím své.
Jedině to hrát na nesvéprávnost v době podpisu, protože prázdný papír nikdo svéprávný nepodepíše.
Ale po 20 letech, to bude i tak promlčené si myslím.
Z Vašich informací se domnívám, že je vše v pořádku. Předpokládám, že po smrti dědy se dědila jeho polovina, protože polovina byla jeho pozůstalé manželky. A tato polovina se rozdělila na třetiny - manželka, Vaše matka a její sestra. Tj Vaše matka měla 1/6 stejně jako její sestra a babička měla 4/6. Své 1/6 se Vaše matka vzdala- písemnou formou, babička a teta svůj podíl daly bratranci, který nyní celý vlatní . To´t jsou fakta.
Jediná šance je požádat na Katastru nemovitostí o vyhledání historie vlastnictví toho domu v jejich archivu od doby než zemřel váš dědeček (otec matky). A když se to povede, nejspíše z dokumentace zjistíte, že už nemáte žádnou šanci, protože ta dokumentace bude v pořádku.
PS: Ty vaše počty s dědickými podíly jsou od počátku nesmyslné, navíc když nikdo (asi) neví, zda váš dědeček vlastnil celý dům nebo napůl s babičkou nebo to bylo ještě jinak.
Tak hlavně, on ten podpis by musel být ověřený, tedy dotyčná by se musela dostavit někam na úřad, dnes i na poštu na Czech point, prokázat se občankou, podepsat se a úředník dát k tomu štempl a možná i kolek. Pochybuju, že před 20 lety by udělali převod domu bez ověřeného podpisu. I když někde opravdu stačí jen neověřená plná moc, ale ke vzdání se dědicví, když se předpokládá, že se dědic může ozvat? Bůh ví jak to bylo a kde je pravda. On každý, kdo se neorientuje a neumí si spočítat dvě a dvě se hned cítí podvedený a okradený.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.