Dobrý den, u piva jsme měli debatu, o dražbě nemovitosti, a s tím spojené vyplacení všech veritelu. Dejme tomu, exekutor prodá nemovitost v dražbě, a vydraženou částku pošle na účet věřitele, který podal exekuci, to je jasné, ale co když na nemovitosti je zástavní právo třeba finančního úřadu, nebo jiné státní instituce. Má exekutor povinnost tyto věřitele, co mají zástavní právo informovat o prodeji nemovitosti, a vyplatit jim určitý podíl z výnosů prodeje, nebo se musí věřitele sami přihlásit?.Nebo veškerý zisk s prodeje bude vyplacena jen tomu, co podal návrh na exekuci. Mohou se ostatní věřitele bránit? Napadlo mne třeba podat trestní oznámení pro zvyhodňovani věřitele, pokud jo, kdo ho může podat? Měli jsme dlouhou diskuzi. Díky za reakce
To není upředňostňování věřitelů. Prostě jsou věřitelé, kteří mají svojí pohledávku zajištěnou zástavním právem a pak ti, kteří nemají.
V případě dražby nemovitosti má exekutor povinnost kontaktovat majitele zástavního práva. Ten může přihlásit svojí pohledávku. Pokud to neudělá, draží se nemovitost včetně zástavního práva.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.