Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,prosím vás o radu ohledně vyůčtování školení.
S kolegou pojedeme na dvoudenní školení,vzdálené cca 500km od firmy.Jsme oba placení v hodinové mzdě.Jsme na firmě domluvení,že si můžeme koupit jídlo,takže strava by zajištěná byla.Jde nám o to,jak si psát "odpracované" hodiny.Vyjíždět budeme 30.10.2018 ve 14.00 hodin,na místě budeme cca kolem 20.00 hodin,kde se ubytujeme,školení začne druhý den ráno,tj. 31.10.2018 v 7.00 hodin a bude trvat do 15.00 hodin,další skolení kolení bude,až druhý den ,tj. 1.11.2018 taky od 7.00 hodin,zase do 15.00 hodin,poté odjezd na firmu,příjezd cca 21.00 hodin. Kolik hodin v práci si napsat?
Moc děkuji za odpověďi.
Čas strávený na pracovní cestě je potřeba rozdělit na dobu, po kterou byla vykonávána práce (tou bude doba trvání školení) a ostatní čas strávený na služební cestě. Pro účely náhrad se počítá všechen čas, stravné obdržíte za celou dobu trvání pracovní cesty).
Mzdu obdržíte jenom za dobu práce, tedy za dobu školení. Podle mne byste měli jako práci vykázat 2 × 8 hodin, protože školení bude trvat od 7 do 15 hodin.
ale prd...cestáky mají pevně stanovený ceny za hodinu strávenou výjezdem pokud je zaměstnavatel dobrovolně nezvýšil. Je úplně jedno jestli se v 10 školíš a ve 12 jdeš na oběd ve 15 máš konec školení, volno a čekáš do dalšího dne do 8 ráno na další část školení...furt se to počítá jako nepřetržitý čas služební cesty... pak se akorát sečte souhrný čas na služebce a vynásobí sazbou
Dostanete zaplacenou průměrnou mzdu za 8,5 hodiny/den. Za čas strávený na cestě se už nyní nic neplatí, pouze když není zajištěno stravování zdarma, tak dostanete diety podle vyhlášky.
Pokud jsi vyslaný někde na pracovní cestu a jedeš přímo z domu tak se ti začátek pracovní cesty počítá okamžikem kdy zabouchneš dveře od bytu/domu a pracovní cesta končí zase příchodem domů. Jinak se počítá v čase kdy odjíždíš např. z firmy na místo a pak zase zpátky.
Nesmysl, ale také jsem si to dříve myslel. (nikdy jsem nebyl zaměstnanec, ale řešil jsem to u manželky, když jezdila na služební cesty)
@Krtek66> Není to tak jednoduché. Zaměstnanec sice může na pracovní cestu vyjet rovnou z domova, ale pokud zaměstnavatel stanoví začátek a konec pracovní cesty např. z/mna nádraží nebo z/do firmy, nebude se začátek a konec počítat odchodem z domova a návratem domů.
pokud vím tak zaměstnavatel mi může pouze určit dopravní prostředek...je zajímavé, že jsem byl už asi u 3 zaměstnavatelů v různých oborech a krajích a všeci do řešili mnou popsaným způsobem.
@Krtek66> zaměstnavatel určuje jak dopravní prostředek, tak začátek i konec pracovní cesty.
Skutečnost, že Vám Vaši zaměstnavatelé vycházeli vstříc a určovali začátek a konec Vašich pracovních cest z/do místa bydliště, neznamená, že to byla jejich povinnost.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.