Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
obracím se na vás s dotazem ohledně podvědomí. I když si myslím A, podvědomí říká B a mě to ničí. Já stále dokola tvrdím, že myslím na A, ale je mi odpovídáno, že důvodem mých problémů je podvědomí. Jak jste podvědomí změnili, aby přemýšlelo a hlásalo to, co chcete. Děkuji
Tak ono to funguje tak, že se třeba o něčem rozhodujete a přemýšlíte co by bylo to nejlepší. V první řadě mozek bude zpracovát ty první a snadno odhadnutelné informace. Ale pokud se nad tou záležitostí budete opravdu zamýšlet hlouběji, tak Vám vystoupí z podvědomí varovné signály něčeho, co sice nebylo úplně to samé, ale něčím Vám tu situaci připomnělo. Z podvědomí vystoupí vědomí, že ta situace pro Vás vlastně není až tak úplně nová. Že už jste s něčím podobným v životě setkala a nějak jste podobnou situaci už řešila. A v tom případě mozek vygeneruje vzpomínky, které Vás buďto budou varovat, nebo naopak podpoří Váš úmysl. A pak už je jenom na Vás, jak se rozhodnete. Ale je zde jedno nebezpečí. Hodně bude záležet na Vašem momentálním naladění. Pokud v tom okamžiku budete pozitivní, můžete se nechat nechat zlákat euforií úspěchu a odmítnete varovný signál. A pak se může stát, že to nedopadne podle očekávání a vy si najednou vzpomenete, že Vás podvědomě "něco" varovalo a Vy jste ten "hlas" neposlechla. Takže podvědomí nelze ovládat. Máte jedinou možnost. Pokud budete stát před nějakým dilematem, neodmítejte šmahem to podvědomí. Většinou nám připomíná situaci, kterou jsme už v životě procházeli, nebo ji naše vědomí zaznamenalo natolik, že nám v mozku zůstala, aby nám se nám později vybavila a třeba pomohla v rozhodování. Nejlepší bude, když si o tom opravdu něco přečtete. Psychologie není jednoduchá a má obrovskou škálu "figur". Je to něco, jako ten dětský kaleidoskop. I když je vevnitř jenom určitý počet skleněných střípků, které jsou pořád ty samé, při každém pootočení se objeví úplně jiný obrazec.
Jak už název napovídá, podvědomí je něco, co je mimo vědomí a nedá se běžně ovlivnit. Vy sice tvrdíte, že myslíte "A", ale ve skutečnosti to není pravda. Myslíte "B", jen si to nechcete přiznat. Smiřte se s tím, že si Vaše podvědomí bude dělat co chce a Vašeho vědomí se ptát nebude. Ostatně je to jeho práce, proto existuje.
hjaniisa - no, terapie asi jsou. Nejsem psycholog, ale myslím, že Vás na nich budou spíš učit to podvědomí pochopit a smířit se s ním.
Já asi odpovím jinak, než čekáte. Podle mého, je podvědomí místo, kde se shromažďují vjemy, které jsme si nedali dohromady, do souvislostí, ale někde zůstaly osymocené, uloženy. Až někdy přišel jiný vjem a mozek si dal dohromady, do souvislostí pár jiných poznatků. Podvědomí, 6. smysl, světýlko, které bliká vzadu v hlavě.
Zkuste si přečíst knihu Moc podvědomí od J. Murphyho. Ze začátku se Vám sice asi ani nebude chtít věřit, že by tak jednoduché rady mohly pomoci. Ale zkuste to. Mě to docela pomohlo.
Pravda je, že pro našince je knížka asi trochu rozvleká. Ale ono nevadí, když se nějaké zásady opakují víckrát.
Někomu můžou vadit i uvedené "příklady ze života" . Ty ale asi pomáhají, aby si ten který princip člověk uvědomil v reálném životě.
A pro věřící autor někdy cituje i bibli. Kdo není věřící, nemusí si toho všímat. Kniha funguje i pro nevěřící.
Pokud by vám uvedené výhrady vadily, určitě existují i další knížky. Když jsem jí četla já, jiná nebyla.
Člověk se tou knížkou musí tak nějak prokousat, ne číst jako román od začátku do konce v jednom tahu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.