Nejste přihlášen/a.
Výpověď dává ten, na čí straně je nějaký problém. To jste v tomto případě Vy. Zaměstnavatel pro Vás práci má za podmínek, které jste si s ním sjednala dříve.
Zaměstnavatel nemá důvod Vám dávat výpověď a vyplatit odstupné.
Nemůžete-li se po skončení RD vrátit, doručte zaměstnavateli písemnou výpověď tak, aby výpovědní doba a zaměstnání skončilo před koncem RD.
Můžete také požádat o rozvázání pracovního poměru dohodou např. z důvodu péče o dítě do čtyř let věku, ale pokud by zaměstnavatel nesouhlasil, musela byste dát výpověď. Na výpovědní dobu byste si potom musela zajistit hlídání tak, abyste mohla celou výpovědní dobu odpracovat.
Do výpovědi i návrhu dohody uveďte důvod, aby se Vám v případě následné registrace na ÚP nekrátila podpora.
Poznámka: Pokud zaměstnání ukončíte, aniž byste do něj po skončení RD nastoupila a budete-li se poté registrovat na ÚP, budete mít nárok jenom na tzv. "minimální podporu".
Ne, Teri, já bych zbytečně neexperimentovala. Zákon o zaměstnanosti uvádí mezi vážnými důvody péči o dítě do čtyř let věku, případně zajištění docházky do předškolního zařízení nebo do školy. "Mnoho km dojíždění na pracoviště" neuvádí.
Je sice jasné, že by dojíždění mohlo být překážkou v péči o děti (nebo by péči o děti ztěžovalo), ale nevíte, na koho na ÚP narazíte. Proto bych se radši držela výše uvedených formulací.
Jestli zvažujete registraci na ÚP, bylo by pro Vás výhodnější nastoupit do zaměstnání a dohodu či výpověď řešit až po nástupu. Jinak by se Vám podpora nepočítala z příjmů ze zaměstnání (za poslední zaměstnání by se počítala doba péče o dítě, nikoliv zaměstnání) a pobírala byste první dva měsíce něco kolem 4.000 Kč, další dva měsíce méně a poslední měsíc kolem 3.000 Kč.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.