Nejste přihlášen/a.
Návrh (!) dohody o rozvázání pracovního poměru podepisuje ten, kdo návrh podává (Vy) a dohodu lze uzavřít pouze v případě, že s ní souhlasí obě strany.
Obávám se, že nadřízený Vám potvrdí pouze převzetí návrhu (nebude souhlasit).
Já bych psala česky> v ČR je úředním jazykem čeština. Požaduje-li zaměstnavatel komunikaci v jiném jazyce, měl by Vás informovat.
Dohoda nevstupuje v platnost dnem převzetí druhou stranou, ale tím, co bude stát v písemné dohodě a datem, kdy k návrhu dohody přistoupí zaměstnavatel (není to jeho povinnost). Znám i zaměstnavatele, kteří na návrh dohody nepřistoupí ani neodpovědí> to značí nesouhlas. V takovém případě byste musel dát výpověď.
Konkrétně ZP
§ 49
(1) Dohodnou-li se zaměstnavatel a zaměstnanec na rozvázání pracovního poměru, končí pracovní poměr sjednaným dnem.
(2) Dohoda o rozvázání pracovního poměru musí být písemná.
(3) Každá smluvní strana musí obdržet jedno vyhotovení dohody o rozvázání pracovního poměru.
Ani slovo o překladu do jiného jazyka, ani slovo o tom, komu předat - asi bych se na vašem místě informovala na příslušném oddělení nebo aspoň nahlédla do nějaké firemní směrnice, jak postupovat. Ale ta bude asi taky na HR.
Dohoda musí být sepsaná v jazyku, kterému obě strany rozumějí. Předpokládám, že firma jako taková, s pobočkou v Česku, bude umět komunikovat česky, takže překlad bych neřešil. Jestli konkrétní manažer česky neumí, není to váš problém.
Dohoda je dvoustranný akt (narozdíl od výpovědi), takže se považuje za uzavřenou, pokud ji potvrdí (podepíšou) obě strany. Nemůže ji podepsat jakýkoliv manažer, ale jen ten, který má personální pravomoc (což váš šéf může být, ale taky nemusí, záleží na pravidlech ve vaší firmě).
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.