Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Koupě domu v exekuci

Od: kira* odpovědí: 8 změna:

Dobrý den, mám zájem o koupi domu, který je už delší domu v exekuci. Dle katastru nemovitostí jsou informace: Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, Nařízení exekuce, Zahájení exekuce, Zástavní právo exekutorské podle § 69a exekučního řádu, Zástavní právo smluvní, Zástavní právo soudcovské. Proběhlo několik neúspěšných dražeb. Nyní je dům na prodej. Ráda bych se informovala o možnostech. Majitel musí prodat dům za cenu dluhů? V případě, že jsou dluhy mnohem vyšší než hodnota domu se situace řeší jak? Bylo by lepší udělat nabídku v ceně nemovitosti, případně pod cenou vzhledem ke stavu domu? V případě, že by došlo ke koupi, jaké pro mne vznikají povinnosti, případně nějaká bezpečí s financemi? Děkuji všem za odpovědi.

 

 

8 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

paw*

3x
Dum uz vlawtne neprodava majitel, ale exekutor. Veskera jednani o prodeji musite vest s nim. Jeho snaha je dum prodat co nejdraze a kdyz bude cena vyssi nez vyee dluhu, dostane majitel preplatek). Prodeje jsou casto formou drazby, jindy to lze bez. Takze sup za exekutorem a hotovo. Dneska se domy bezne v exekuci kupuji. Dokonce i nektere banky se naucily poskytnout hypo na koupi domu v exekuci.

 

tqtd

2x

Raději pryč od toho, nikdo se nezaručí že ze skříně nevyskočí další kostlivec a skončíte bez bydlení, peníze zablokované a spory mohou trvat léta.

stavba

To byste si nikdy v životě nekoupil žádnou nemovitost.

Jednejte s exekutorem a nabídněte mu cenu. Nabídněte nižší než byla v dražbě.

 


2x

Cena domu nemusí být ve výši dluhů, je prostě taková, jaká vyjde v dražbě. Neznám exekuční řád zas tak dobře, ale podle mě není možné prodat nemovitost jinak než v dražbě. Vyvolávací cena v první dražbě je 2/3 odhadní ceny, v každé další dražbě je nižší. Pokud je dluh vyšší, tak se prodává další majetek, když už není kde brát, tak exekuce na plat, případně osobní bankrot. To vás jako kupce nemusí moc zajímat.

Co se týče následků, jakmile bude nemovitost převedena, můžete si oddechnout. V Česku se podle nového zákona už nemovitosti nevrací a pokud by se zjistilo nějaké pochybení státu nebo exekutora, soud určí náhradu škody původnímu vlastníkovi. Povinný (tj. dlužník) může rozhodnutí napadnout, že o dražbě nevěděl, ale v tomto případě mu to asi nepomůže. Takže bez rizika to není, ale nestává se to často. Spíš je tu riziko, že nemovitost bude mít nějaké závady. Za ty v exekučních dražbách prodejce neručí a všechno si budete muset opravovat sama.

 

vcds

1x
Jestli v tom domě někdo bydlí, tak bych do toho nešla ani omylem. Taky můžete zjistit, že ty lidi prostě nevystehujete.

 


1x

Jednat musíte jen a pouze s konkrétním exekutorem.

Pokud se dům prodá za vyšší cenu, než je dluh, dluh se uhradí a co zbyde dostane dlužník. Když se prodá za cenu nišší, uhradí se touto částkou jen část dluhu a dlužník zůstává dlužit rozdíl. To se Vás ale netýká. Určitě se nemusíte bát, že by dluh přešel na Vás, nebo zůstal na baráku. Žádného kostlivce ve skříni se nebojte.

 

kira*

Nikdo v něm nebydlí, je už několik let opuštěný, ale "bývalý" majitel tam má stále trvalé bydliště. Jak zjistím jméno exekutora? Za oknem je pouze cedule na prodej, číslo na realitku, která mi zatím nic neřekne a v exekučním rejstříku jsem také nic nenašla.

 

an*

0x

Soudní exekutor nemusí v dražbě prodávat dům sám. Může prodej zadat u realitní kanceláře kde dostane záruku, že získaná částka z prodeje půjde na uhrazení dluhu. Ze získané ceny půjde i provize pro realitního makléře, který dům nabízí.

Zavolejte tedy na telefon který je tam uveden. Makléř se nejspíš také pokusí prodat nejvyšší nabídce.

Jestliže se rozhodnete dům koupit, ohlídejte si hlavně, aby ve smlouvě bylo uvedeno, že dům bude prodán bez jakýchkoliv právních závazků a věcných břemen, tedy čistý. K prohlídce domu by bylo vhodné přizvat si odborníka, protože žádné skryté vady později nebude možné reklamovat.

Jeden můj známý koupil dům v exekuční dražbě, přesto mu na něm zůstala zapsaná hypotéka.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]