Nejste přihlášen/a.
Jsem už ve stresu teď a všechno na mě padá . Mám strach jak to dopadně aby to pak ještě nebylo horší. Mám od toho totiž stále záněty a každé 3 měsíce musím kvůli tomu brát ATB , protože zánět se mi zhoršuje. Jedná se parauretrální cystu velikost 5mm. spíše dorzárně. V močové trubici. Zjistili mi to na cytospkopii. Mám strach aby mi nerozřezali břicho či jsem tam pak neměla zbytečnou jizvu jednu již mám z ze slepého střeva z dětství. Má někdo s tímto zkušenosti či něco o tom ví jak to dělají v tom mumraji jsem se zopomněla zeptat jak to dělají. nerada bych aby mě propichovali břicho zbytečně kvůli cystě. Myslíte že to celé budou dělat přes močovou trubici tak jak mě to zjistili na té cytoskopii tak mě nebudou propichovat břicho? A půjde to celé jen přes močovou trubici když je to v ní? Ještě mě říkali , že si mě tam nechají jen jeden den a pak bych druhý den šla domů kdyby to bylo bez komplikací. Poradíte někdo jak to je? díky moc.
Nikdo přes internet neposoudí, jaký je Váš stav a nikdo z nás neví, jaký postup lékaři zítra zvolí.
O průběhu operac a o všem dalším Vás bude před začátkem operace informovat lékař. Budete mít i možnost vyptat se na všechno, co Vám nebude jasné.
Jinak souhlasím s Eulálií: Zdraví je mnohem důležitější než jizva na břichu. (Jestli Vás zajímá můj názor, já bych – kdybych měla volit já – dala bych přednost otevřené operaci. K endoskopickým výkonům nemám takovou důvěru.)
Není nad klasickou operaci, sami lékaři o laparoskopii říkají, že po ní je tam potom pěkná paseka, nemají při tom dobrý přehed o situaci. Nechte to na nich a s jizvami si nelámejte hlavu, uvidíte, že budete v pořádku, už je pomalu jaro a to se vše krásně hojí.
tak úplně bych nesouhlasila, mám za sebou pár zákroků - odstranění terakomu (dermoidní cysty ), první v 15 letech , naposled před 3 týdny, dvakrát laparoskopie, dvakrát laparotomie - řez , a když bych si mohla vybrat , tak teda beru radši laparoskopii, rekonvalescence je kratší a příjemnější no a rozhodně to nemyslím jen kvůli jizvě, na vzhled břicha jsem už jaksi rezignovala
Máte pravdu, každá metoda má své výhody i nevýhody, je to případ od případu, jistě lékaři rozhodnou správně a paní bude spokojená.
Před každým plánovaným zákrokem musí pacient podepsat tzv. Informovaný souhlas. V něm potvrzuje, že dostal podrobné informace o postupu operace, kdo bude operovat, jaká jsou rizika, jaký bude pooperační průběh, dává svůj souhlas k výkonu a potvrdí, že poučení porozuměl a pochopil všechny důsledky. Bez podpisu tohoto formuláře, který je součástí celé Vaší dokumentace, nemůžete být operovaná. Můžete dokonce s navrhovaným typem operace nesouhlasit, můžete s lékařem vyjednávat, můžete celý zákrok odmítnout - a vždy bude potřeba, aby to bylo v písemné formě (negativní revers). Pacient dostává kopii souhlasu nebo negativního reversu.
Je večer, určitě už jste s lékařem probrala všechny svoje dotazy a obavy, už víte, jaký bude postup operace. Přeji Vám rychlé uzdravení.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.