Nejste přihlášen/a.
Obecně ano - za osm let se poměry změnily = dítě vyrostlo, má jiné potřeby atd. Jen bych upozornila, že "nárok" nemáte vy, ale dítě.
Zpětně jen podle
NOZ § 922
(1) Výživné lze přiznat jen ode dne zahájení soudního řízení; u výživného pro děti i za dobu nejdéle tří let zpět od tohoto dne.
Co se příjmu otce týče, pak viz násl. § - otázka je, zda jeho skutečnou mzdu bude možno dokázat.
§ 913
(1) Pro určení rozsahu výživného jsou rozhodné odůvodněné potřeby oprávněného a jeho majetkové poměry, jakož i schopnosti, možnosti a majetkové poměry povinného.
(2) Při hodnocení schopností, možností a majetkových poměrů povinného je třeba také zkoumat, zda se povinný nevzdal bez důležitého důvodu výhodnějšího zaměstnání či výdělečné činnosti nebo majetkového prospěchu, popřípadě zda nepodstupuje nepřiměřená majetková rizika. Dále je třeba přihlédnout k tomu, že povinný o oprávněného osobně pečuje, a k míře, v jaké tak činí; přihlédne se popřípadě i k péči o rodinnou domácnost.
Úprava výživného ale záleží na konkrétních okolnostech, které bude posuzovat soud.
Jak tu bylo napsáno, na zvýšení nárok je, ale jestli počítat s tím, že se zohlední, že otci zaměstnavatel vyplácí prachy bokem, tak to ne. Sestřenice po rozvodu zjistila, že její bývalý manžel to udělal s penězi zrovna tak a alimenty mu byly spočítány z té oficiální mzdy. Celá léta se to snažila dokázat a změnit, ale nic.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.