Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, co je pravdy na tom, že policie nesmí měřit rychlost vozidel 75m před/za značkou obce?
Že prý se automaticky stává měření neplatné, pokud nebyla dodržená vzdálenost od značky obce.
Když vám řeknu, že jsem slyšel, že PČR nemá právo na uhrazení pokuty nebo že jejich radary mají rozptyl 50% - budete taky věřit? S kým se pak chcete hádat - s PČR? hmmmm
Bez ohledu na nesmysl - když je nařízená nějaká max. rychlost, je to asi z nějakého důvodu. Jezdit 75m před/za značkou obce jen "protože to někdo říkal" nad nějaký zákonem stanovený limit je hazard s lidskými životy.
Klidně může existovat nějaké interní policejní nařízení, které měření ve shora uvedeném pásmu zakazuje. A může to být proto, že ani z policejní fotografie z radaru nemusí být jasné, na kterém místě bylo vozidlo změřeno, zda v obci nebbo mimo obec. Sám jsem se stím před pár lety setkal a dostal jsem se z toho jen proto, že na fotografii z radaru byla uvedena vzdálenost, na kterou jsem byl změřen. Podařilo se mi díky tomu prokázat, že jsem byl změřen 20m "před cedulí", tudíž jsem se ničeho nedopustil.
Ale to o tom případném nařízení nemám nijak podložené, je to jen můj názor.
nespoléhejte na zaručené názory znalců. Rychlost vám může změřit i automat. Pak vám domů dojde pěkný dopis od obecního úřadu, že toho a toho dne byla u vašeho vozidla zjištěna měřícím přístrojem Velocity rychlost 56 km/h, při odečtení možné tolerance 3 km/h zbývá 53 km/h. V obci je povolená maximální rychlost 50 km/h, proto vám podle paragrafů ... účtujeme peněžitý trest ve výši 500,- KČ, který je splatný ... atd.
Za rychlost 54 km/h dostanete pokutu pět stovek, kterou prostě neuhádáte, protože není s kým.
Mícháte hrušky s jablky. Pletete dohromady pokutu za rychlost a pokutu za správní delikt, spáchaný neoznámením pachatele přestupku.
Při přímém měření (radar s obsluhou) se přestupky vyřizují většinou na místě, pokud se kontaktu s "likvidační skupinou PČR" vyhnete třeba ujetím boční uličkou, máte velkou šanci, že na vás s pokutou nedosáhnou.
Při automatickém měření (bez obsluhy radaru) si úřady zjednodušují práci a rovnou obvykle odesílají tzv. odpustkový dopis s pokutou za správní delikt podle § 10, odst. 3 z.č. 361/2000Sb., většinou ve výši 600,-Kč. Pokud zaplatíte, je vyřízeno, pokud seš odvoláte, nastupuje správní řízení ve věci překročení rychlosti řidičem XY a přijde předvolání. Na jednání buď pokutu zaplatíte, obvykle vyšší než těch 600,-Kč, nebo "nabonzujete" skutečného řidiče, který vás prokleje, ale další řízení bude vedeno s ním a pokutu zaplatí on.
Rozebírat dopodrobna to tu nemíním, na rozsáhlé právní rozbory tady není místo.
Tento způsob uložení peněžitého trestu považuji za pochybný a na místě je obrana podle zákona.
Obrana je možná a to že nezaplatíte. Pak přichází klasické správní řízení. Obec si ho nechá slušně zaplatit, jen poplatek za správní řízení je od 1k výš.
pane řidiči, není to pravda.
Rychlost může měřit kdekoliv, mezi obcemi, v obci, před obcí, za obcí. Záleží o jakou rychlost jde.
Pokud se ptáte na rychlost 50 km/h, tak tu může měřit pouze v obci. Od cedule k ceduli. Je naprosto jasné, že nemůžou postavit radar na úroveň cedule a měřit před obcí rychlost 50km/h.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.