Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, potřebovala bych vědět jak postupovat. Naše maminka zemřela a v jejím bytě zústal nájemník, kterému za nějakou částku pronajímala pokoj. (smlouvu jsme ještě neviděly) Potřebovlály bychom vědět jak postupovat, kdybychom ho chtěly ještě nechat bydlet třeba do doby než proběhne dědické řízení. Peněžní částku musíme nechat stejnou i když bude mít k užívání celý byt.? Děkuji za info
Já tedy nevím,ale mám zato,že veškeré smlouvy a i ústní dohody úmrtím majitelky bytu zanikají.Stejně je to přece i u různých pojistek a spoření,tak proč by ne v tomto případě?
ruže, ale to tak opravdu není. Píšete správněm že to nevíte. Ani pojistka nekončí umrtím majitelky domu.
Práva a povinnosti přechází na dědice.
Vidíte paní kolegyně, sama napíšete, že se to ruší smrtí, ale pak doplníte, že pojistku zrušil manžel.:
manžel vzal úmrtní list a na pojištovně pojistku zrušil
Já to brala podle toho,jak tchán umřel,tak manžel vzal úmrtní list a na pojištovně pojistku zrušil.
Ano, finanční částku za bydlení v jednom pokoji byste měli nechat takovou, jakou maminka domluvila. Z morálního hlediska. Možná, že nájemník mamince občas s něčím pomohl, nebo jí byl tićhým společníkem v bytě, kde by byla třeba jinak osamocena.
Ten člověk ji možná poskytl důvod, že v bytě mohla dožít, jak po finanční, tak po psychické stránce.
Jenom moje spekulace, skutečnost znáte lépe Vy.
Omlouvám se, nějak jsem přeskočila, že bude užívat celý byt. Já si myslím, že to je o domluvě. Aby byly spokojeny obě strany. Tedy smlouvat, dokud se neshodnete. Jedna strana navyšuje a druhá snižuje.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.