Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, chtěl jsem se zeptati mám tátu má průkazku ZTP, jezdí autem.Nyní je v nemocnici a už jezdit nebude.Zajímalo by mě jestli bral nějaký příspěvek nebo jestli se berou ,někdo mi říkal že stát přispíva nějaký peníz za rok.jenomže já o tom nic nevím, táta nic neřikal.On jsi dost věcí nechává pro sebe.Nyní je v nemocnici je to sním špatný.Když bych chtěl odhlásit tu kartičku i auto.nevím abych pak nemusel vracet nějaký peníze ani nevím kolik to dělá.děkuji za odpovedi a rady.
... vynikající informace. Chtěl jsem ji ohodnotit - jako dobrou odpověď, ale - pod Vaší radou - postrádám tlačítko.
... tak otevřít stránku ( snad ) umím, ... ale pod Vaší odpovědí - vpravo dole - nemám zobrazený zelený bod s textem "dobrá odpověď ". Ale nic se neděje ... já na to přijdu. Děkuji.
... také mě to napadlo, ale neměl jsem ještě čas to vyhledat, jestli je to tak. Takže děkuji za Váš vzkaz. ... a protože je stejně Vaše odpověď doslova "špičková" , ... tak Vám ještě zasílám potlesk těchto vytrvalých milých "roztleskávačů" ( to myslím upřímně, ne ironicky ), protože ve Vašem stručném odkazu na stránky je možné najít úplně všechno. Ještě jednou díky.
Nejlépe bude, obrátíte-li se na nejbližší "Městský úřad s rozšířenou působností", pod který spadá obec, ve které bydlí Váš otec. Který městský úřad ( v okolí bydliště Vašeho otce ) to přesně je ( či zda to není přímo městský úřad obce, ve které Váš otec bydlí ) Vám - zcela určitě - sdělí na kterémkoliv obecním úřadě, na který se obrátíte. Na "MěÚ s rozšířenou působností" si najdete "Odbor sociálních věcí a zdravotnictví", který má na starosti vyřizování veškeré agendy kolem žádostí o "Příspěvky na péči" ... pro osoby s přiznáním ... I., II., III. či IV. stupně "Závislosti na pomoci jinou osobou". Přijdete-li na příslušný úřad osobně, tak - zcela určitě - Vám poradí, na koho se - přímo se svým dotazem - obrátit. Je třeba ale respektovat úřední dny a hodiny, protože - v některých případech - jde o pracovnice, jejichž činnost je spojena i s návštěvami žadatelů o příspěvky - přímo v jejich bytech ... a tedy - na úřadě - nejsou trvale k zastižení.
Problém by ale mohl nastat v tom, že budete-li chtít vědět - o svém otci - nějaké bližší informace ( protože se vlastně jedná o zjištování důvěrných informací o jeho zdravotním stavu ... a dalšího, co je s tímto jeho zdravotním stavem spojeno ), tak - přestože jde o Vašeho otce - může se stát, že sociální pracovnice budou patrně chtít i nějaký doklad ( např. plnou moc, popř. jiný doklad ), který Vás k přístupu k jeho důvěrným informacím opravňuje.
Toto všechno by Vám ale mělo být sděleno sociálními pracovnicemi na "MěÚ s rozšířenou působností", pod který bydliště Vašeho otce spadá ... a u kterého je vedena kompletní dokumentace o jeho nejenom zdravotním stavu, ale také všech příspěvcích, které - v příslušném stupni "Závislosti na pomoci jinou osobou" ... pobírá. Takže na tomto úřadě byste se měl dovědět i bližší informace - ve spojitosti s příspěvky na provoz motorového vozidla, popřípadě by bylo možné také zjistit, zda byl Vašemu otci poskytnutý příspěvěk na zakoupení motorového vozidla ... a jaké mu - z této skutečnosti - plynou povinnosti.
Obrátíte-li se tedy na příslušný úřad, domnívám se, že byste se měl - vše podstatné - dovědět.
Tam byste se měl také dovědět, zda mu byla poskytována pomoc také nějakou jinou další osobou, se kterou byste se ( v případě, že by tomu tak bylo ) měl spojit ... a společně vyřešit vše potřebné. ... ... přeji štastné pořízení.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.