Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
kamarád pochází z nemanželského vztahu, ale svého bio otce má uvedeného v křestním listě. Nedávno jsme jen tak hledali na netu jména a zjistili, že jeho bio otec je již téměř rok a půl po smrti! Nikdo jej neupozornil, nic. Co s tím? Děkuji.
Děkuju Vám za informace,
kamarád oslovil daný úřad, paní mu velice vstřícně vše vysvětila, vč. toho, že při úmrtí onen člověk nedisponoval žádným nebo jen nepatrným majetkem, tzn. že notář jednal jen s osobou vypravující pohřeb, ostatní dědice, vč. případných dětí, nekontaktoval. To jen pro úplnost, pokud by to někomu z Vás pomohlo. Kamarád ho moc neznal,ale i pro ten pocit, zda jde opravdu o onu osobu, prý bylo dobré, že se na úřadě zeptal.
Pěkný den a děkuji.
Já nejsem právník, ale jak by to bylo v případě, kdyby se dodatečně zjistil nějaký majetek, např. pozemky, vkladní knížky apod.? Nebyla chyba notáře, že i když údajně nedisponoval s větším majetkem, že nejednal se všemi dědici? Komu by potom připadnul dodatečně vyhledaný majetek? Já třeba po úmrtí matky jsem sice nahlásila majetek, o kterém jsem věděla. Ale našla jsem poznámky o tom, že matka jednala o uložení peněz se stavební spořitelnou a nebo jsem vkladní knížku nemusela najít. A právě u těch vkladních knížek - je především u České spořitelny veliký počet vkladů bez dlouhodobého pohybu. To potom shrábne ČS, že? Není někde zveřejněn seznam těchto vkladních knížek? I když to jsou VK na doručitele, ve většině případů byly na konkrétní jméno a příjmení. Má někdo informace?
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.