Nejste přihlášen/a.
Nesouhlasím s rozhodnutím krajského úřadu, (možnost odvolání není),je prý možnost podat podnět pro přezkum rozhodnutí. Nevíte do kdy od převzetí rozhodnutí tak mohu učinit? Děkuji předem.
Možná bychom odpověď našli zde:
Zde jsou hlavní informace ke správnímu řádu, ze kterých jsem čerpala výše uvedenou informaci. Ještě kouknu na § 94 odst.1. Někde jsem četla lhůtu 15 měsíců, ale to mi nevychází. Řekla bych, že po 1 roce nelze přezkumné řízení zahájit a odečteme 1 měsíc na hledání důvodů.
doplněno 08.10.09 18:10:Ale možná, že nenapravila. Jak jsem tak prohlížela lhůty přezkumného řízení, našla jsem jich tolik, až už si nejsem jistá odpovědí. Např. u příjímacího řízení na VŠ jsou povětšině lhůty 30 dnů i déle a zase naopak u daňové oblasti jsem našla lhůtu dvouletou. Takže doporučuji jedno, dát dotaz přímo na Krajský úřad, jaká je lhůta v tom Vašem konkrétním případě. To bude potom jistota, že něco neprošvihnete. Správní řád je natolik složitý, že kdo s ním vyloženě nepracuje, špatně se v něm může orientovat. Že by to snad byl záměr?
vždy lze najít řešení:
Hlava IX: Přezkumné řízení§ 94
1) V přezkumném řízení správní orgány z moci úřední přezkoumávají pravomocná rozhodnutí v případě, kdy lze důvodně pochybovat o tom, že rozhodnutí je v souladu s právními předpisy. Přezkumné řízení lze zahájit, i pokud je rozhodnutí předběžně vykonatelné podle § 74 a dosud nenabylo právní moci; pokud bylo po zahájení takového přezkumného řízení podáno odvolání, postupuje se podle ustanovení hlavy VIII této části. Účastník může dát podnět k provedení přezkumného řízení; tento podnět není návrhem na zahájení řízení; jestliže správní orgán neshledá důvody k zahájení přezkumného řízení, sdělí tuto skutečnost s uvedením důvodů do 30 dnů podateli.
(2) Přezkumné řízení není přípustné, jestliže byl rozhodnutím účastníkovi udělen souhlas k občanskoprávnímu, obchodněprávnímu nebo pracovněprávnímu úkonu nebo povolen vklad práva k nemovitosti evidované v katastru nemovitostí nebo jestliže bylo rozhodnuto ve věci osobního stavu a žadatel nabyl práv v dobré víře. V přezkumném řízení nelze přezkoumávat ani rozhodnutí vydaná podle § 97. Rozhodnutí odvolacího správního orgánu podle § 90 odst. 1 písm. b) nelze přezkoumávat, jestliže již bylo při novém projednávání věci vydáno nové rozhodnutí.
(3) Samostatně lze v přezkumném řízení přezkoumávat pouze usnesení o odložení věci ( § 43) a usnesení o zastavení řízení ( § 66). Ostatní usnesení lze přezkoumávat až spolu s rozhodnutím ve věci, popřípadě s jiným rozhodnutím, jehož vydání předcházela, a jedině tehdy, může-li to mít význam pro soulad rozhodnutí ve věci nebo jiného rozhodnutí s právními předpisy anebo pro náhradu škody.
(4) Jestliže po zahájení přezkumného řízení správní orgán dojde k závěru, že ačkoli rozhodnutí bylo vydáno v rozporu s právním předpisem, byla by újma, která by jeho zrušením nebo změnou vznikla některému účastníkovi, který nabyl práva z rozhodnutí v dobré víře, ve zjevném nepoměru k újmě, která vznikla jinému účastníkovi nebo veřejnému zájmu, řízení zastaví.
(5) Při rozhodování v přezkumném řízení je správní orgán povinen šetřit práva nabytá v dobré víře, zejména mění-li rozhodnutí, které bylo vydáno v rozporu s právními předpisy ( § 97 odst. 3) nebo určuje-li, od kdy nastávají účinky rozhodnutí vydaného v přezkumném řízení ( § 99)
Neuvádíte podrobnosti, v jaké věci bylo rozhodnutí vydáno, zda bylo rozhodnutí krajského úřadu reakcí na Vaše odvolání vůči původnímu rozhodnutí správního orgánu v prvním stupni, obecně platí, že vůči každému rozhodnutí jsou zákonem stanoveny opravné prostředky, každé rozhodnutí vydané podle zákona č.500/2004 Správní řád musí obsahovat výrok, odůvodnění a poučení účastníků, v poučení je formulace, do kdy a ke kterému orgánu lze podat odvolání...uveďte podrobnosti
Elvo zdravím! Já bych to vyřešila tak, že bych podala žádost o přezkum a uvedla důvody, které Vás k tomu vedou a co bylo podle Vašeho názoru chybně posouzeno. No a během lhůty třiceti dnů Vám musí odpovědět. Buď zahájí přezkumné řízení a nebo uvedou důvody, proč přezkumné řízení nezahájí, např., že žádost byla podána po uplynutí lhůty. A navíc si můžete podat dotaz mailem přímo na MV mvcr.cz/.... Oni odpovídají během týdne, nikdy to déle netrvalo. Ale uveďte, že se jedná o správní řízení ve věci zrušení trvalého pobytu.
Liduško, od začátku října dosud odpověď z mvcr nepřišla. A to i přesto, že zpráva byla přečtena. Mail byl zaslán sice na adresu veřejné správy s dotazem, zda bylo postupováno v souladu s prováděcími předpisy správního zákona, jeho lhůtách, m.j. i dalšími zákony... (odvolací řízení např. trvalo téměř 3,5 měsíce! /bez doplňování/). Bohužel "mlčí" mvcr i na dotaz, kdy a jestli vůbec se tím dotazem někdo zabýval - bude zabývat, kam byl/bude můj mail popř. postoupen. Nic se neděje, mail byl opět doručen - přečten...
Tak to mě opravdu mrzí. Řekla bych, že to svědčí o tom, že asi nebylo všechno v pořádku. Já jsem z úřadu odcházela chvíli po účinnosti nového správního řádu. Ale vím, že tam bylo spoustu věcí nejasných a byl okolo toho pěkný "ofuk". Takže jsem už odmítala i školení a raději jsem se zaměřila na předávání fukce. Teď když jsem hledala právě ty lhůty k podání, tak jsem nenašla kloudný odkaz, bohužel. Ale našla jsem odpověď na žádost o přezkumné řízení, které nebylo zahájeno ve stanovené lhůtě se závěrem, že by nebylo ukončeno v zákonné lhůtě. Proto jsem doporučovala, žádost podat a počkat. Pokud tam není nějaký vysoký správní poplatek. Nakonec ani to Vaše odvolání neprobíhalo tak jak by mělo. Tak se nedejte a držím palce!
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.