Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Peníze poslané šekem?

Od: pavel44 odpovědí: 3 změna:

Dobrý večer zajímalo by mě mám práci v cizině přes počítač ale můžou mi posílat peníze jedině šekem.jak to funguje?nejsou stím problemy?Vždycky jsem měl přes učet.

 

 

3 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

petr123*

1x

Problémy nejsou, ale je to pomalé a drahé. Jak už bylo napsáno, tobě přijde v obálce šek. S ním si zajdeš do banky ve které máš svůj účet. Banka s tebou vyplní formulář a šek si vezme a ověří si ho u výstavce. No a pokud je vše OK, tak budeš mít tak do měsíce na svém peníze částku odpovídající šeku sníženou o nemalé poplatky které si banka za tu "práci" naúčtovala.

Pokud máš jinou možnost než šeky tak si to zvol. Třeba takový Google AdSense nabízí buď poslání šekem nebo převod na účet. V jiných případech by to možná by to šlo řešit i převodem přes paypal. Cokoliv budeš mít lepší než šeky.

Mimochodem ale jestli tou "prací v cizině přes počítač" myslíš všelijaké klikačky nebo příjem reklamních emailů tak problémy s šeky řešit nemusíš, v 99,99% případů to jsou podvody a nedostaneš proplacený ani cent...

 

martini*

0x

Našla jsem toto:

" V praxi platba šekem probíhá následovně: Výstavce zašle šek poštou nebo kurýrem příjemci. Ten s šekem zajde zpravidla do banky a požádá ji o proplacení. Banka šek přijme a zašle ho zpět poštou bance výstavce šeku k ověření krytí a podpisu na šeku. Je-li šek krytý a vše ostatní je v pořádku, banka výstavce odečte peníze uvedené na šeku z účtu výstavce a informuje banku příjemce, že šek je krytý a může peníze vyplatit. Zde nastává malá komplikace. Velké banky si mezi sebou zpravidla dohodnou formu vypořádání takového obchodu, takže výstavce a příjemce šeku nezaplatí nic, anebo jen minimální poplatky. Z účtu výstavce se odečte částka uvedená na šeku a příjemci se připíše nebo vyplatí podle kurzu dané banky, je-li měna šeku odlišná. Může ovšem nastat situace, že jedna z bank platbu odešle jako zahraniční platbu, poté jedna ze stran zaplatí poplatky za zahraniční platbu. Tyto poplatky může platit příjemce i výstavce šeku. Dalším obecně platným pravidlem je, že pokud si kterákoliv banka naúčtuje poplatek s použitím šeku, zaplatí ho výstavce šeku (i zpětně)."

mesec.cz/...

Našla jsem i něčí negativní praktickou zkušenost :

" Nedávno jsem tento problém sám řešil (šek na obrázku). V Raiffeisenbank v Praze na Pankráci nejspíše viděli šek poprvé v životě, protože tvrdili, že jde o cestovní šek, které oni neproplácejí. V pobočce na Budějovické šek správně identifikovali, nicméně mě jako neklientovi sdělili, že proplacení u nich není možné. Commerzbank mě poslala do "mojí banky"a v Komerční bance na Pankráci mi sdělili, že jako malá pobočka šeky vůbec neproplácejí a na Václaváku jsme problém řešili téměř hodinu, než jsme došli k závěru, že jako neklient nemám šanci. Zkoušel jsem navrhnout, že bych si zřídil nějaký bezplatný účet (např. spořící), ale prý to není možné, proplacení šeku lze provést jen na klasický běžný účet. Nakonec jsem uspěl v pobočce České spořitelny, kde mi po necelých 30 dnech (standardně trvá proplacení šeku 40 dní) vyplatili 21 eur."

mesec.cz/...

Já jenom pro zajímavost doplním, že v civilizovaném světě je možné si nechat proplatit šek v některých bankomatech. Bankomat jej přečte a peníze připíše na platební kartu, která slouží jako ověření totožnosti pro případ falešného šeku. Jak je to drahé nevím, ale je to téměř okamžité. Proč to u nás dělat jednoduše, když to jde složitě a draze. To je naše bankovnictví.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]