Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Obchodování na bazaru

Od: pepin* odpovědí: 4 změna:
Jak obchodovat na bazaru? Musím si pořídit živnostenský list, nebo ne. Nwm, jak to přesně chodí s daněmi, do ted jsem obchodoval, ze jsem někde koupil a nasledne prodal s nějakým ziskem. Bez jakýchkoliv papírů, a prodej i nakup vždy bez problémů. Jak by jsem dokladal později třeba nabití věci, když prodejci nedávají doklady, proč taky na bazarech. Budu rád za všechny rady. Jak by to ještě bylo, kdyby jsem si založil internetový stránky a na nich prodaval, stejne jako na bazarech, jen mel větší úložiště na fotky a vlastní stránky. Mam již plno kontaktu i stálých zákazníků.

 

 

4 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


0x

Pokud takovou činost provádíte za účelem zisku, je to zcela normální podnikání a musíte mít živnosták. Se vším všudy, co k tomu patří (daně, sociální a zdravotní pojištění..., i to papírování (účtenky)).

pepin*

A já zařídím, aby to nebylo za účelem zisku, ale třeba jen jako praxe, to je asi nesmysl ale možná ne... Jak ale mohu dělat papíry, když nebudu mít doklady od předchozích prodejců?
mytrix*

V tomtom případě musíte živnostenské oprávnění mít.

Co se administrativy týče, tak pro účely daňové evidence, kterou nejspíše jako OSVČ povedete, jsou podstatné reálné finanční toky na účtu nebo pokladně.

Když tedy něco od někoho koupíte, tak na to vystavíte jen výdajový pokladní doklad, kde uvedete, za co to je. Když prodáte, opět vystavíte příjmový pokladní doklad, popřípadě fakturu.


doplněno 31.03.16 11:15:

Zaregistrujete se na živnostenském úřadě. V rámci této jedné registrace proběhne i automatická registrace na finanční úřadu a správě sociálního zabezpečení. Pak se ještě budete muset zaregistrovat u své zdravotní pojištovny.

Vzhledem k tomu, že studujete, bude Vaše podnikání považováno za vedlejší činnost a neplatí tedy pro Vás žádné minimální odvody.

Následně každý rok (do konce března) budete podávat daňové přiznání na finanční úřad a přehledy o příjmech na správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojištovně. Na základě těchto příjmů Vám pak budou vypočítány měsíční zálohy za zdravotní a sociální.


doplněno 31.03.16 12:29:

Reálnou výši záloh Vám neřeknu, každý rok se to mírně mění.

Ve všeobecnosti je to cca 29% sociální a 13,5% zdravotní. Ale tyto procenta se počítají z vyměřovacího základu, který je roven cca polovině Vašeho ročníhu zisku.

Když jste student, tak Vám třebas výjde, že máte platit zálohy na zdravotním 150Kč/měs. Kdyby jste studentem nebyl a ani nepracoval - OSVČ by tedy bylo hlavní činností, pak by se Vás ovšem týkaly minimální zálohy, které byste musel platit bez ohledu na to, zda něco vyděláte nebo ne.

pepin*

Aha, už to chápu. Kde všude se musím zaregistrovat, jsem student a mam i brigády.
doplněno 31.03.16 12:08: Kolik činí zálohy na soc. a zdravotním. Když však mám jen pár prodejů za měsíc, vyplati se registrovat. Měsíčně tak 2000kč většinou drobné elektro součástky.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]