Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
chci se zeptat co pro mě znamená ´´áčko´´ v práci pokud jsem ho dostala teď poprvé za necelé 4 roky co tu pracuji.
Děkuji za radu Káňová.
Dobrý den. To záleží na tom co jste svému zaměstnavateli způsobila tím, že jste nepřišla do práce. Může po Vás chtít úhradu škody pokud jste mu ji svým jednáním způsobila, může Vám být zkrácená dovolená, může s Vámi i chtít rozvázat pracovní poměr. Záleží na tom, jak moc o Vás v práci stojí a jak je s Vaší prací spokojený...
Dobrý den, to "áčko" jste dostala zcela mlčky a bez komentáře vedoucího pracovníka?
Proč se ho nezeptáte přímo, když on jediný by to mohl vědět, resp. co bude následovat po hrubém porušení pracovní kázně. Zdravím!
P.S. Zkuste to "ukecat" na den dovolené.
doplněno 30.03.16 14:16:Pokud jste byli domluveni, tak bych tu změnu považoval za neseriózní jednání. Bohužel, svědci nebudou nebo budou mlčet a Vy, jako pracovník podřízený, to těžko nyní uhájíte.
Skoro bych řekl, že to byla past a chtějí se Vás zbavit - byl potřeba důvod. Ovšem, to jen spekuluji. No, zkuste to obhájit, resp. když to bylo domluveno, tak proč by to nemělo nyní platit. Vedoucí by takto názor měnit neměl. A jestli tam máte odbory, tak zkuste hledat radu i tam.
doplněno 30.03.16 16:57:jenda2 - myslím, že to tazatelka uvádí ve své odpovědi. Byla domluvená se šéfem a on to nyní neuznal či ji podrazil.
To áčko mi bylo dáno z toho důvodu, že mi chybělo pár hodin na kterých jsme byli domluveni, že si je mohu naddělat a teď momentálně zaměstnavatel změnil názor. Pokud to nestihnu do konce měsice, což není reálné, tak jediná možnost áčka..podle něj prej.
Na ústní dohodu se zaměstnavatelem nikdy nespoléhejte.
Platí jen to, co máte sjednáno písemně.
Kolik hodin Vám chybí? Během zítřka byste je napracovat nestihla?
_____
Za jedno "áčko" (tím míním celou zameškanou pracovní směnu) Vám hrozí
zkrácení dovolené o jeden až tři (rozhodnutí je na zaměstnavateli) den/dny,
zaměstnavatel bude mít právo po Vás vymáhat způsobenou škodu.
Pokud by neomluvených absencí bylo více (od cca 3), mohl by zaměstnavatel pracovní poměr
okamžitě zrušit (viz ZP, § 55), což by vedlo ke ztrátě nároku na podporu v nezaměstnanosti.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.