Nejste přihlášen/a.
Přeji všem krásný den. Prosím nevíte někdo,jak je to s dědictvím po otci,který s matkou dítěte nikdy nežil,ale je zapsán v matrice a rodném listě? O dítě nejevil zájem,ani nestál o kontakt,nikdy mu nic nedal kromě alimentů,ale otcovství uznal.
Má dítě také nárok na dědictví? Jak se vlastně dozví o jeho smrti a notářském řízení,když se onen otec odmítal s již dospělým potomkem scházet,protože byla proti jeho manželka a manželský syn. Je možné,že ho ani notáři nenahlásí,nebo to notář ověřuje sám? Omlouvám se za tolik otazníků,ale dohadovaly jsme se s kolegyní.... Děkuji JISKRA
Nárok má a i kdyby udělal otec závět a nic mu neodkázal, má nárok na povinný díl, s dobrým právníkem může napadnout i dary tzv. nepřiměřené hodnoty.
Děkuji všem,ale jak se vůbec dítě dozví,že otec zemřel,když jeho rodina nemá a nechce mít žádné kontakty,jak se dopátrá notář adresy,aby jej předvolal k řízení. Je možné aby jej tzv. zapřeli ve vlastním zájmu?
Pokud má otce v rodném listě, tak ano bude volán k dědickému řízení. Ale, je také možné, že za života daroval vše své nové manželce nebo jejím dětem nebo někomu jinému.
Jenda i Liduš mají pravdu, jedině darovací smlouvy napadnout. Jen si zjistěte také dluhy, aby nakonec neplatil syn dluhy.
Nárok na dědictví je. Úmrtí ani dědické řízení nemusí být dítěti (dětem i jiným dědicům) dáno na vědomí, pokud není co dědit.
Určitě máte pro své tvrzení oporu v zákoně. Názor Vám však neberu, ale potom jsou u soudů samí hlupáci. Vycházím z praktických zkušeností z několika řízení.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.