Dobrý den, potřebovala bych přerušit evidenci na pracaku na 2 měsíce, když se v jeden měsíc odhlasim a přihlásím az ten další takže budu Mít placeny zdrav na každy měsíc, a při Te další registraci musím něco dokládat od zaměstnavatele? Mám dělat v zahraničí ale nejsem si jista jestli Mé vezmou tak proto To resim.
3 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení
jenda2*
1x
Můžete přerušit na základě doručení písemné žádosti uchazeče o zaměstnání o ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání.
Až se vrátíte, zase se můžete zaevidovat. Poběží vám zbytek nevyčerpané doby podle věku.
Proč nechcete evidenci ukončit teprve až budete mít jistotu zaměstnání? Přerušit evidenci může jen OSVČ. Práva a povinnosti jsou uvedeny v zák.435/2004 Sb.
iz*
Co míníte větou: "Přerušit evidenci může jen OSVČ."?
OSVČ se nemohou zaevidovat na ÚP (musely by přerušit nebo ukončit SVČ),
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.