Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Dedictvi po otcovi

Od: petruna1996 odpovědí: 6 změna:
dobry den.. muj otec si nasel moji matku,meli me vzali se.. chvili spolu zili.. pak se rozvedli.. my sly pryc s mamkou, on si nasel zenskou vzal si ji a mel dceru s ni...
tata zemrel.. mne tento rok v srpnu bude 18let a chci se zeptat jak to je s dedictvim...?

 

 

6 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

cuca*

1x

Podle tohohle poradte.cz/... zemrel vas otec v roce 2000, co chcete po 14 letech resit?

Co se dalo zdedit je uz zdedene...

 


0x

Zena bude dedit polovinu, vy s nevlastni sestrou 1/4

doplněno 15.07.14 14:46:

Oprava:

Zena bude dedit polovinu, vy s nevlastni sestrou 1/4. To plati v pripade, ze Vas tatinek nenapsal zavet, nebo dedickou smlouvu. Vy jste byl nezletily v dome umrti, takze Vam musi pripadnout 3/4 z Vaseho podilu, ktery by mel byt 1/2 majetku a dluhu. zbytek pripadne manzelce a sestre

penize.cz/...

petruna1996

a kdyz ty jeho druby dceri neni 18?
az mi v srpnu bude 18let tak mi prijde nejaky dopis?
notarskaporadna

Notář provede tzv. předběžné šetření - zjištuje okruh dědiců a majetek zůstavitele. Pak nařídí jednání, kam budou pozváni všichni dědicové. Pokud k datu tohoto jednání budete plnoletá, přizve notář Vás, v opačném případě Vašeho zákonného zástupce.

pavla2014

Pozastavuji se nad tím, jak dakon zde vesele radí bez znalosti věci.

 

notarskaporadna

0x

Odpověď Vám dá notář, kterého soud pověří k vyřízení pozůstalosti. Nejprve bude vypořádáno společné jmění manželů, t.j. co zůstane současné manželce otce a co jde do dědictví. Manželka a děti zůstavitele dědí rovným dílem. Takže by na Vás připadla třetina majetku, který je předmětem dědictví. T ovšem za podmínky, že Váš otec neměl závět. Pokud by otec sepsal závět nebo dědickou smlouvu a na Vás nepamatoval, pak můžete uplatnit nárok nepominutelného dědice, přičemž při posuzování Vaší zletilosti se bude vycházet z data úmrtí zůstavitele.Jako nezletilá ( k datu úmrtí ) můžete nárokovat 3/4 toho, co byste jinak dědila ze zákona. Pro konkrétnější dotazy na notáře můžete využít webové stránky notářské poradny. Respektujeme pravidla a proto odkaz neuvádíme.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]