Nejste přihlášen/a.
Na ČT24 pozvolná a nenápadně probíhá diskuze o bankovní krizi v Evropě a jejím řešení a já začínám mít černou předtuchu, že se začíná naplňovat scenář o zdanění všech účtů fyzických osob 10%. viz - zde: blisty.cz/...
Zatím máme vyšší částku, která zbyla z prodeje domu na termínovaném účtu, ale výnos z něj už nám ČNB stačila znehodnotit.
Jde o to do čeho a jak uložit peníze, aby se pokryla alespoň inflace, ale aby byly v případě nutnosti ihned k dispozici.
At přemýšlím jak přemýšlím tak zatím to vidím příliš neoptimisticky na osvědčeny "strožok"neboli polštář či matraci s případnými hrátky na směnu a kurs koruny, ale poplatky asi převýší zisk a Forex už je vlastně taky účet, který může být postižen.
V roce 1952, když byla měna, tak v bance byla za 5 korun vyplacena 1 koruna, ale ze strožoku, byla za 50 korun vyplacena 1 koruna. - pt
"Hotovost do 300 Kčs v poměru 5:1 (pouze však u osob, které nepoužívají námezdní práci), u všech ostatních forem šlo již o poměr 50 Kčs starých peněz za 1 Kčs nových peněz. Vklady u peněžních ústavů do 5 000 Kčs včetně byly přepočítávány v poměru 5 Kčs starých peněz za 1 Kčs nových peněz, vyšší vklady do 10 000 Kčs už v poměru 6,25:1, vklady do 20 000 Kčs v poměru 10:1, ty do 50 000 Kčs 25:1 a vyšší v poměru 30:1. Právě tento krok většina obyvatel pochopila jako velkou krádež, tím spíše, že členové komunistické stranydostali často lepší kurs, který navíc nebyl vázaný na výši částky. V některých městech došlo po reformě k nepokojům, zejména mezi dělníky. Největší odpor vzbudila měnová reforma v Plzni, kde byl její dopad ještě zvýrazněn tím, že plzeňská Škodovka úmyslně vyplatila mzdy dříve, před reformou (tzv. plzeňské povstání). Nepokoje byly potlačeny silou.[3]
Vklady složené na nové vkladní knížky po 16. květnu 1953 se přepočítávaly v poměru 50:1. Vklady na knížky dělníků a úředníků z pravidelného podnikového spoření se přepočítávaly v poměru 5:1. Zůstatky na účtech organizací JZD se přepočítávaly 5:1. Průměrně došlo k celkovému přepočtu 10:1 (Vklady ve státní spořitelně před měnovou reformou 9 000 000 Kčs, po přepočtu 930 000 Kčs). Čtyři dny po reformě bylo vyměněno 49,1 miliardy starých korun za 1,4 miliardy nových (tedy průměrně 35:1, přičemž změna cen byla zhruba 10:1 až 5:1)"
pro doplnění (Wikipedia)
Děkuji za reakce, to všechno vím, ale jak jsem pochopil, tady jde o jednorázové zdanění všech účtů. Ne peněz v hotovosti.
a. nákup bytu na pronájem/ uchovatel hodnoty , b. stromová banka, c. nějaké sítové podnikání ala lokální wifi provider, d. poslat dětičky na studia a zkušenost do USA, at pořádně potom v ČR vydělávají a nejsou vám na krku, e. - a to je možná nejdůležitějsí, investovat teď volné penize, když je člověk mladý a silný do budoucích úsporných řešení, až bude "chudý důchodce" (například vykopat studnu, zateplit si RD, pořídit si nový plně automatický kotel na hnědé uhlí - doly Bílina mají zásoby na desítky let, ořech 1 - pro levné teplo až za pár let Merkelová v SRN zavře JE a elektrika bude rázem na trojnásobku...koupit pozemek a dát na něj z holandska použitý mobilhome a obratem pronajmout... apod. )
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.