Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Příspěvek na bydlení

Od: luziferr* odpovědí: 3 změna:

Dobrý den,

chtěla bych požádat někoho, kdo se v této oblasti alespoň trošku vyzná. Můj dotaz konkrétně směřuje k tomu, zda má můj přítel nárok na příspěvek na bydlení (jedná se tedy asi o příspěvek na bydlení), když přišel dne 31.7.2013 o práci? (v této době je tedy nezaměstnaný). Na úřadě práce zatím veden není. Já jsem u něj nahlášena pouze na bytovém družstvu, jelikož s ním pobývám po dobu delší, než tři měsíce. Trvalé bydliště mám však prozatím jinde. (takže vlastně nejsem nahlášena na městském úřadě s trvalým bydlištěm, pouze na družstvu). Pokud já pracuji a vydělám si měsíčně 11.500,- Kč hrubého, má na tuto dávku nárok?

Děkuji Vám za sdělení.

Petra

 

 

3 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


1x

V tiskopisech, které vyplňujete, je kolonka, kdo všechno v domácnosti žije. Všechny příjmy se sčítají. Žádost se dokládá příjmy za minulé čtvrtletí. Dokládá se také dekretem na byt, výši záloh na plyn, vodu, elektřinu a doklady o zaplacení. Také vyúčtování se přikládá, doplatky a vratky. Takže, jestli jsem to dobře pochopila, žijete v domácnosti dva a v minulém čtvrtletí měl plat. Záleží však na tom, jak vysoké příjmy v domácnosti byly. Poklikejte a pohledejte Příspěvek na bydlení, kalkulačka.

luziferr*

Jak se posuzuje osoba žijící v domácnosti? Dobou, nebo bydlištěm, jelikož jsem hlášená v jiném městě i trvalým bydlištěm, ale bydlím s přítelem a ten mě musel nahlásit na družstvu, protože zde jsem déle jak tři měsíce. Podporu z ÚP mít nebude, chybí měsíc a půl.

 

iz*

0x

Obávám se, že dokud se přítel nezaregistruje na úřadu práce, nebude považován za osobu v nouzi.

Otázkou je, jak vysokou bude mít podporu, a zda se "vejde"do normativních nákladů. Normativní náklady na bydlení pro jednu osobu v družstevním bytě činí 4.396 Kč měsíčně.

Kdybyste byla v bytě hlášena "oficiálně"- měla zde trvalý pobyt, činily by normativní náklady 6 557 Kč měsíčně a posuzoval by se i Váš příjem.

Na příspěvek na bydlení má nárok domácnost, u níž 30 % (v Praze 35%) jejích příjmů nepokrylo náklady na bydlení. Příspěvek na bydlení se pak přiznává ve výši rozdílu mezi uvedenými procenty a normativními náklady na bydlení.

___ Viz: Příspěvek na bydlení

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]