Nejste přihlášen/a.
Zdravím,
na našem poli za domem se odnepaměti tvoří v porostu kruhovitý obrazec. Obilí nebo jiné plodiny (včetně plevelů) v těch místech nerostou; už brzy na jaře zasychají a v létě je místo prakticky holé. Nezasychají však plošně, nýbrž pouze po obvodu - uvnitř kruhu normálně rostou. Dříve jsme si mysleli, že tam snad uniká plyn - plynaři tuto možnost ovšem rázně zamítli. Potom nás nápadlo, že by to mohla by to nějaká dávná stavba - všude v okolí jsou archeologické nálezy (bydlíme kousek od Pálavy). Obrazec má zcela pravidelný tvar - z jedné strany je jakoby hlavní vchod, po stranách jsou pak menší "vchody". Archeologové to místo už prohlíželi a naznali, že tam zcela jistě stavba je - avšak vyrozuměli jsme že toho mají hodně a nechají to být. Zkoušeli jsme tedy na tom místě kopat sami a už hned několik cm pod povrchem jsme narazili na zvláštní hlínu. U nás je půda lehká, sprašová- avšak v místě obvodu kruhu (kde nic neroste) je hlína neuvěřitelně tuhá, spečená, se silným fialovo-modrým leskem. Kopali jsme asi do hloubky 1 m; potom jsme to nechali být, protože se nám udělalo dost špatně. V noci jsme měli horečku. Opravdu mi není jasné, co by to mohlo být. Žádný chemický závod v naší malé obci nikdy nebyl; navíc připomínám, že pole se každoročně hluboce přeorává. Pokud je tam někde hluboko nějaká látka, musí stále vzlínat na povrch.
Někdo tam bydlí a brání se. Tobě by se taky nelíbilo, kdyby se ti někdo dobýval do chalupy.
Dokumentů na toto a podobná témata jsou hromady, ale jedno mají společné - učinit záhadu ještě záhadnější.
doplněno 20.07.13 14:24:Logický postup by byl kopnout ještě trošku hlouběji, pak vzít tu "zvláštní hlínu" a poslat ji někam na rozbor. Tak bys věděla, jestli obsahuje něco neobvyklého a mohla zvážit další postup.
Já mám spíš pocit, že tam vyvěrá nějaká chemická látka - otázka je, z jakého zdroje a co je to za látku.
Chodí tam po kontrole zásob ve sklípku čůrat Venca ze sousední vesnice;
- příčinou fialovo-modrého lesku je konzumace meruňkovice a merlotu dobarveného červenou řepou
- kruhový tvar je způsoben Vencovou neschopností udržovat přímočarý pohyb
- tuhost a spečenost půdy je přímo úměrná Vencovu konzumačnímu a chodeckému úsilí
Jo - a špatně se vám bylo po nezvyklé námaze (práca ), horečku způsobila nadměrná konzumace ve vlatním sklípku - spletli jste si víno ´Dá sa´ s ´Dá sa pražákom´.
_____________________
Jako pokus o vtip se ti to moc nepovedlo, jako pokus o záhadu ovšem ještě méně...
..."několik cm pod povrchem"...ovšem v místech ..."hluboce přeoraných"...
Kopali jsme více než metr a hlína měla divný zápach. nechali jsme toho, protože se nám udělalo dost špatně (zimnice a horečka). Není to pokus ani o vtip, ani o záhadu - prostě by mě zajímalo, co to může být. Samozřejmě mi je jasné, že archeologické sondy se prováději mnohem hlouběji; jde mi hlavně o zvláštní barvu a strukturu té hlíny.
Kruhy v obilí jsou poměrně zajímavý fenomén, nedávno jsem na toto téma viděl jeden moc zajímavý dokument na ZOOMu.
Navíc opravdu ne vždy jde o kruhy, troufám si říct, že některé obrazce nám třeba naznačují určité poselství.
Třeba tento nedaleko Bánova celkem jasně naznačuje, kam směřuje vývoj v naší zemi :
(ke spatření na mapy.cz na souřadnicích 48.9847539N, 17.7092064E)
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.